برای رفع مشکلات حوزه سلامت، نیازمند حضور بخش خصوصی هستیم

 • برای رفع مشکلات حوزه سلامت، نیازمند حضور بخش خصوصی هستیم

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: دولت در مسیر توسعه بخش درمان گام های بزرگی برداشته، اما برای رفع تمامی مشکلات حوزه سلامت نیازمند حضور بخش خصوصی در این عرصه است.

  به گزارش سلامت آنلاین، دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه بازدید از بیمارستان تخصصی چشم پزشکی خاتم الانبیا(ص) مشهد افزود: سرمایه گذاران داخلی و خارجی زیادی برای سرمایه گذاری در بخش سلامت وجود دارد که با یک مدیریت مناسب و تشویق این بخش می توان از حضور آنها در بخش سلامت بهره برد.

  وزیر بهداشت شرایط خدمات رسانی به بیماران را در سطح کشور راضی کننده توصیف و بیان کرد: رضایت بیماران به تنهایی برای ما کافی نیست، می توان با همکاری بخشهای دولتی و خصوصی امکانات و تجهیزات درمانی را تکمیل تر از پیش کرد.

  دکتر هاشمی به ظرفیتهای توریسم سلامت اشاره کرد و افزود: ایران سالانه پذیرای بسیاری از گردشگرانی است که برای درمان به کشورمان می آیند از این رو می توان از ظرفیتهای به وجود آمده استفاده کرد.

  وزیر بهداشت افزود: مشهد با استعدادترین شهر کشور در حوزه سلامت است که توانسته در بخش توریسم درمانی موفقیتهای زیادی کسب کند و امیدواریم با تاسیس چند کلینیک و درمانگاه تخصصی در این شهر بتوانیم علاوه بر پاسخگویی به شهروندان مشهدی، زائران و گردشگران را نیز در بخش درمان راضی نگه داریم.(ایرنا)