جزئیات رقابت فرهاد حسن‌زاده برای دریافت جایزه اندرسن - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • جزئیات رقابت فرهاد حسن‌زاده برای دریافت جایزه اندرسن - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار مهر، دفتر بین‌المللی کتاب کودک و نوجوان«IBBY» شب گذشته با انتشار فهرست اسامی نامزدهای دریافت جایزه هانس کریستین اندرسن، نام فرهاد حسن‌زاده نویسنده ایرانی را نیز برای رقابت به منظور دریافت این جایزه در این فهرست قرار داد.

  بر این اساس حسن‌زاده در فروردین ماه سال جاری برای دریافت این جایزه بین‌المللی در حوزه تالیف و تصویرگری کتاب کودک باید با ماری آدو مورایل از فرانسه، اکیو کادونو از ژاپن، جوی کاولی از نیوزلند و اولف استارک از سوئد رقابت کند.

  این دفتر همچنین نامزدهای دریافت جایزه تصویرگری خود در سال ۲۰۱۸ را نیز به این شرح اعلام کرد: پابلو برناسکونی از آرژانتین، لیندا ولفسگروبر از اتریش، ژیونگ لیانک از چین، ایونا چملوسکا از لهستان، ایگورکولینیکوف از روسیه و آلبرتین از سوئیس.

  رئیس هیئت داوران این دوره از این مراسم از کشور کانادا انتخاب شده است و داورانی از روسیه، ژاپن، اسپانیا، اسلونی، یونان، لبنان، ونزوئلا، مصر، آرژانتین و آمریکا به انتخاب برگزیدگان خواهند پرداخت.

  بنا بر اعلام هیات داوران زیبایی شناسی، ادبیات نوشتاری، نوآوری، طراوات، توانایی متن و تصویر در دیدن دیدگاه کودک و کنجکاوی‌ها و نیز ارتباط مستمر اثر با مخاطب از مهمترین معیارهای انتخاب برگزیدگان خواهد بود

  بر اساس اعلام IBBY برگزیدگان این دوره در مراسمی در ۲۶ مارچ سال جاری میلادی(ششم فروردین سال ۱۳۹۷) و در نمایشگاه کتاب بولونیا معرفی و دیپلم و مدال برگزیدگان نیز در کنگره IBBY در ۳۱ آگوست ۲۰۱۸ (نهم شهریور) ماه در آتن به برگزیدگان اهدا خواهد شد.