جهان - پاسخ منفی بانک مرکزی به کاهش نرخ سود

 • جهان - پاسخ منفی بانک مرکزی به کاهش نرخ سود
  صاحب‌خبر -
  حامد مظاهریان جهان نیوز، در پاسخ به این سئوال که چرا تب و تاب کاهش اقساط وام مسکن از بین رفت،گفت: بحث اصلی وزارت راه و شهرسازی حمایت از حقوق مصرف‌کننده است، بنابر این مسئولان این وزارتخانه باید همواره از این موضوع دفاع کنند که تسهیلات بتواند درصد بیشتری از قیمت خرید مسکن را شامل و نرخ سود کاهش یابد.

  وی خاطرنشان کرد: مسکن یک کالا و نیاز اولیه مردم است و در قانون اساسی هم به آن تأکید شده است، پس برای اینکه دوره‌های بازپرداخت اقساط افزایش یابد این موضوع همواره خواسته همیشگی وزارت راه و شهرسازی است.

  *نظام بانکی کشور دچار مسائل داخلی خود مثل نکول زیاد و پول‌های سمی

  مظاهریان خاطرنشان کرد: در جلساتی که با بانک مرکزی داشتیم این موضوع همواره جزء خواسته‌های ما بوده است،اما بحثی که وجود دارد این است که نظام بانکی کشور چقدر می‌توانند به این تعهدات عمل کند، چرا که خود نظام بانکی کشور دچار مسائل داخلی خود مثل "نکول" زیاد(طرف قرارداد نتواند در قبال قرارداد به تمام یا بخشی از تعهدات عمل کند) و پول‌های سمی که در آن جریان بوده، است و از این مشکلات رنج می‌‌برد.

  معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: پس ما همواره از طرف مردم این خواسته را داشتیم اما بانک مرکزی بر مبنای وظیفه خود عمل می‌کند که چه زمانی می‌تواند این کار را انجام دهد.

  وی ادامه داد:در اصول هیچکسی با آن مخالفتی ندارد اما اینکه چه زمانی بانک‌ها برای اعمال این کاهش بهره و افزایش مدت بازپرداخت و رقم بیشتر پرداختی توانایی دارند، از وظایف بانک مرکزی است و باید به آن احترام گذاشت.

  *تصمیم کاهش اقساط و افزایش دوره بازپرداخت بر عهده بانک مرکزی است

  مظاهریان گفت: همواره این پیشنهاد در حد یک خواسته دنبال می‌شود ولی چیزی که اظهارنظر بانک مرکزی است این است که وضعیت بانکداری در ایران اجازه این را نمی‌دهد، بنابراین ما هرگاه که فکر می‌کنیم امکانی برای مطرح کردن این خواسته است این اقدام را انجام خواهیم داد اما تصمیم‌گیری آن بر عهده بانک مرکزی است.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا سقف تسهیلات خرید مسکن سال آینده افزایش خواهد یافت اظهار داشت:‌مشخص نیست و باید از بانک مرکزی این موضوع را بپرسید.

  منبع:فارس

  ∎​


از جشن ۵۰ سالگی بورس تا امیدی به رکوردشکنی تاریخی

 • از جشن ۵۰ سالگی بورس تا امیدی به رکوردشکنی تاریخی

  علی رغم وجود ریسک‌های سیستماتیک‌ در بازار سرمایه ایران و اصلاح قیمت‌ برخی از کالاهای اساسی در بازارهای جهانی بورس ایران توانست در پنج روز کاری گذشته با روند رشد قیمت سهم‌ها مواجه شود.

  به‌ گزارش ‌ایسنا، هر چند که در طی هفته‌های گذشته نگرانی سیاست‌های آمریکا درباره برجام باعث افزایش ریسک‌های سیستماتیک در بازار سرمایه ایران شد، اما با تمدید تعلیق تحریم‌ها توسط ترامپ فعالان بازار سرمایه بار دیگر به معاملات سهام روی خوش نشان دادند و این موجب شد شاخص کل بازده نقدی و قیمتی تا مرز کانال ۹۹ هزار واحدی رشد کند.

  البته از آنجایی که رئیس جمهور آمریکا گفته این آخرین باری است که تعلیق تحریم های ایران تمدید می‌شود، هم چنان نگرانی‌هایی از بابت به خطر افتادن برجام و محدودیت فروش نفت ایران و نقل‌ و انتقالات بانکی وجود دارد. این موضوع می‌تواند در آینده نزدیک بر سر معاملات بازار سرمایه ایران سایه افکند.

  اما در هر صورت در این روزها که بورس تهران تولد ۵۰ سالگی خود را جشن می‌گیرد، دماسنج بازار سرمایه توانسته تا مرز قله تاریخی ۹۹ هزار واحدی صعود کند و همین موضوع   محرک مثبتی برای فعالان سهام شده است، تعدادی معتقدند شاخص کل بازده نقدی و قیمتی به زودی سقف ۹۹ هزار واحدی را می شکند و برای اولین بار وارد کانال ۱۰۰ هزار واحدی می‌شود.

  در طی پنج روز معاملاتی بورس تهران در این هفته‌ شاخص کل بازده نقدی و قیمتی توانست با بیش از دو هزار و ۷۰۰ واحد رشد از تراز ۹۶ هزار و ۱۸۵ تا تراز ۹۸ هزار و ۹۲۳ رشد کند.

  همچنین شاخص آزاد شناور توانست از تراز ۱۰۳ هزار و ۴۷۳ تا رقم ۱۰۶ هزار و ۷۳۳ بالا برود و شاهد رشد سه هزار و ۲۶۰ واحدی باشد.

  از طرفی شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب دو هزار و ۴۸۲ واحد و سه هزار واحد رشد کرده‌اند و شاخص صنعت نیز توانست با افزایش دو هزار و ۷۰۲ واحدی تا رقم ۸۷ هزار و ۴۶۱ بالا رود

  انتهای پیام


دستاوردهای پارک پردیس رضایت بخش است

پنجشنبه 28 دی 1396 09:37 ق.ظ

دستاوردهای پارک پردیس رضایت بخش است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • دستاوردهای پارک پردیس رضایت بخش است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پارک فناوری پردیس، اسحاق جهانگیری در جلسه هیات امنای پارک فناوری پردیس با اشاره به گزارش های ارائه شده از عملکرد پارک فناوری پردیس در سال ۹۵، اقدامات انجام شده و دستاوردهای حاصله را رضایت بخش و امیدوار کننده توصیف کرد.

  وی با تاکید بر مطالبه محققان و پژوهشگران برای افزایش بودجه تحقیقات و پژوهش  گفت: اهمیت حوزه تحقیق و پژوهش مورد تاکید بوده و افزایش بودجه و اعتبارات بخش پژوهش و تحقیق در کشور امری ضروری است.

  وی بر ضرورت سیاست گذاری و تعیین سازوکاری روشن و دقیق جهت هماهنگی اعضای غیر مستقر پارک با دستگاه های مرتبط و نحوه ارتباط و تعامل آنان با بازار و بخش صنعت تاکید کرد.

  رئیس هیات امنای پارک فناوری پردیس ضمن تاکید بر ضرورت ایجاد شبکه نوآوری تهران خواستار تشکیل جلسه ای با حضور وزیران صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات و فناوری و معاون علمی و فناوری و معاونت حقوقی ریاست جمهوری شد تا برنامه توسعه شعب و اعضای غیرمستقر پارک فناوری پردیس(شبکه نوآوری تهران) و نحوه ارتباط و تعامل این واحدها با دستگاههای مرتبط را مورد بررسی قرار دهند.

  معاون اول رئیس جمهور افزود: وقتی اعضای غیرمستقر در پارک فناوری پردیس به واحد تولیدی و کارخانه تبدیل می شوند باید نحوه ارتباط آنان با بخش صنعت و سایر دستگاه های مرتبط مشخص باشد که این موضوع نیازمند سیاست گذاری روشنی است تا نحوه و میزان تعامل و هماهنگی این واحدها با هر دستگاه مشخص باشد.

  جلسه هیات امنای پارک فناوری پردیس با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد.

  در این جلسه برنامه توسعه شعب و اعضای غیرمستقر پارک فناوری پردیس( شبکه نوآوری تهران) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  در این جلسه ضمن موافقت اعضای هیأت امناء با اصل این موضوع، مقرر شد جزئیات و سازو کار این برنامه در جلسه ای با عضویت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت حقوقی ریاست جمهوری، سازمان برنامه و بودجه و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور مورد بررسی قرار گیرد و نتایج آن به هیأت امناء اعلام شود.

  آیین نامه عضویت واحدهای فناور بصورت غیرمستقر، بودجه تفصیلی سال ۹۵ و ۹۶ پارک فناوری پردیس و گزارش حسابرسی و صورت های مالی پارک منتهی به سال های ۹۳، ۹۴ و ۹۵ از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی و تصویب قرار گرفت.


رشدی ۱۳ هزار درصدی ارز دیجیتالی اتریوم

 • رشدی ۱۳ هزار درصدی ارز دیجیتالی اتریوم

  ارز رمزپایه اتریوم اخیراً توانسته به رکوردی تازه دست پیدا کند و طی هفته اخیر، بیش از 60 درصد به ارزش اش افزوده شده است. به گزارش CoinDesk، وب سایتی که قیمت ارزهای رمزپایه را دنبال می کند، اتریوم حالا 1417.38 دلار به ازای هر واحد می ارزد و طی یک سال اخیر، رشد 13000 درصدی را پشت سر گذاشته است.

  اتریوم در حال حاضر دومین ارز رمزپایه موفق جهان به حساب می آید و با ارزش کلی 131.5 میلیارد دلاری، در جایگاهی بعد از بیت کوین قرار گرفته است. درست مثل بیت کوین، اتریوم هم با اتکا به تکنولوژی بلاک چین به فعالیت خود ادامه می دهد هرچند که تکنولوژی بلاک چین اتریوم اندکی متفاوت بوده و برای قراردادهای هوشمند استفاده می شود. در حال حاضر بسیاری، اتریوم را ارز رمزپایه ای کاربردی برای دنیای واقعی می دانند که دلیلش استفاده کمپانی های بزرگ از این ارز است.

  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از دیجایتو، در واقع همین حالا کنسرسیومی تحت عنوان «اتحادیه سازمانی اتریوم» شکل گرفته که کمپانی هایی مانند مایکروسافت و JP Morgan را شامل می شود و اعضای این کنسرسیوم، به دنبال توسعه اپلیکیشن های مختلفی با استفاده از تکنولوژی بلاک چین اتریوم هستند.

  به گفته تحلیلگران این حوزه، افزایش چشمگیر قیمت اتریوم، نشان دهنده محبوبیت روز افزون این ارز رمزپایه به عنوان پلتفرمی برای اپلیکیشن های غیرمتمرکز است. طی یک سال و نیم گذشته، غالب ژتون های مورد استفاده برای «عرضه اولیه سکه» و مبادلات تجاری، به گونه ای کدنویسی شده اند که روی شبکه اتریوم به اجرا در بیایند.

  از طرف دیگر، یکی از توسعه دهندگان اتریوم به نام استیون نرایوف نیز عقیده دارد که آمار در حال افزایش پروژه های مبتنی بر بلاک چین اتریوم، می توانند به برتری این ارز در برابر بیت کوین طی سال 2018 منجر شوند. وی عقیده دارد که قیمت اتریوم می تواند تا پایان سال 2018 «به راحتی» دو یا سه برابر شود.
آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic