حذف پروازهای چارتر چهار شهر گردشگری/ کاهش ۱۰ درصدی سفرهای خارجی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • حذف پروازهای چارتر چهار شهر گردشگری/ کاهش ۱۰ درصدی سفرهای خارجی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار مهر، حرمت‌الله رفیعی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در نشست خبری که پیش از ظهر امروز سه شنبه ۲۲ اسفندماه در این انجمن برگزار شد، گفت: ۶ ماه است که تغییرات جدید در این انجمن انجام شده است و دو ماه درگیر تغییر کارهای روزمره و کارهای قانونی وزارت کار بودیم. چهار ماه است که فعالیت خود را آغاز کرده ایم، تلاشمان این بود در صنعت گردشگری همه را به این باور برسانیم که در این صنعت باید بتوانیم حقوق خود را مثل همه صنوف دیگر احیا کنیم. جایگاه انجمن‌های گردشگری آن طور که باید اقتدار خود را داشته باشد، نبوده و نیست و از انجمن‌ها به معنای سیاهی لشگر استفاده می‌شد.

  وی گفت: اکنون به سمتی رفته‌ایم که دوستان دولتی خودشان به این باور رسیده‌اند که نظرات بخش خصوصی را اعمال کنند بدون اینکه این درخواست از سوی ما باشد. اولین گام تفاهم نامه ای است که با سازمان هواپیمایی به امضا رسانده‌ایم و کارهایی که انجمن می‌تواند انجام دهد را به ما واگذار کرده‌اند، مانند رسیدگی به شکایات، بازرسی دفاتر، تشکیل پرونده برای اخذ مجوز در صورت داشتن صلاحیت‌های لازم منهای صلاحیت‌های حراستی و...

  آژانس‌ها متخلف نیستند بلکه با قوانین آشنایی ندارند

  رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران افزود: ما باید بازرسی‌ها را به بازدید تبدیل کنیم. وقتی می‌گوییم می‌خواهیم از یک آژانس مسافرتی بازرسی کنیم، به این معناست که در وهله اول فکر می‌کنیم آن دفتر متخلف است ما با بازرسی‌هایی که به شکل قبل انجام می‌شد مخالفیم. معتقدیم دفاتری که تخلفی انجام داده اند، فی نفسه متخلف نیستند. ممکن است آنها با قوانین آشنا نبوده باشند. همان طور که از نام دفاتر خدمات مسافرتی مشخص است، یک دفتر مسافرتی محصولی را از مرجعی گرفته و به مرجع دیگر می‌دهد. تخلف در دفاتر مسافرتی حداقلی است. وقتی شب عید می شود، می گویند که باید به دفاتر برویم و بازرسی انجام دهیم. ما با این پدیده ای که چند سال است علیه دفاتر مسافرتی به وجود آمده مخالفیم. در واقع این نوع بازرسی‌ها، نشان دهنده عدم اطمینان به دفاتری است که به آن‌ها مجوز داده شده است.

  وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی‌بر اینکه چطور می‌توان گفت آژانسی که تور کشوری را به صورت زمینی برگزار می‌کند و  راننده اتوبوس همان تور، قاچاق گازوئیل انجام می‌دهد، با قوانین آشنا نبوده است گفت: راننده تخلف کرده چرا باید آژانس را تعطیل کنیم؟ آیا اگر در مدرسه‌ای معلمی تخلف کرد و یا حتی مدیر مدرسه تخلفی را انجام داد، کل مدرسه باید تعطیل شود؟  

  رفیعی بیان کرد: شاید اساس اینکه تعداد دفاتر مسافرتی به این مقدار زیاد شود درست نباشد. در کنار آن سیستم‌های اینترنتی و سایت‌ها نیز به وجود آمده اند که مردم به آنها رجوع می کنند. پس تکلیف ما با دفاتری که نیروی کار زیادی دارند چیست؟

  رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفت: با سازمان مالیاتی نیز درباره ارزش افزوده صحبت‌هایی شده است. دوایر مالیاتی سر ناسازگاری با دفاتر مسافرتی دارند. آنها نظریه کارشناسی ندارند. وقتی به آژانس مسافرتی رجوع می کنند با حجم زیاد مکاتبات ما برای اجرای یک تور ۱۰۰ هزار تومانی مواجه می شوند. مبلغ تور آنقدر نیست که برایش مالیات تعیین کنند، بنابراین برای آنها بیشتر می صرفد که به یک کارخانه بروند و با حجم کار کم، مالیات تعیین کنند.

  رفیعی گفت: هنوز عزم دولت به این سمت نرفته که گردشگری را توسعه دهد، توسعه گردشگری تنها یک شعار است. امیدواریم قوانینی تعیین کنند که کار ما را در حوزه گردشگری راحت تر کند.

  به هر قیمتی پکیج ارزان نخرید

  وی همچنین درباره نرخ تورهای مسافرتی نیز افزود: به مردم توصیه می‌کنیم به هر قیمتی به خرید پکیج ارزان تن ندهند تا پس از سفر بگویند که اگر در خانه می‌اندیم بیشتر استراحت می‌کردیم. حق مردم ایران نیست که به هر سمت و سویی بروند و با هر کیفیتی خدمات ارزان بگیرند.

  رفیعی تصریح کرد: سازمان هواپیمایی برای مسیرهای داخلی اعلام کرده از اول اسفند برای چهار شهر از جمله مشهد چارتر وجود نداشته باشد. از اول تابستان نیز برای همه پروازهای داخلی چارتر وجود نخواهد داشت. ما مدافع این تصمیم هستیم. هر چقدر بتوان پرواز برنامه‌ای داشته باشیم بهتر است.

  وی درباره نوسانات نرخ ارز نیز گفت: امیدواریم نرخ ارز ثبات خود را پیدا کند. بحث نوسانات ارزی در سفرهای داخلی و خارجی تاثیر گذاشته است، امیدواریم به یک جایگاه باثباتی برسیم. ما پیش بینی می کنیم چون برخی از سفرهای خارجی به شدت گران شده است، حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش در سفرهای داخلی داشته باشیم.

  نرخ سفرهای هوایی در ایران در مقایسه با کشورهای دیگر پایین است

  رفیعی افزود: نمی دانیم این چه سیاستی است که عوارض خروج از کشور را زیاد می‌کنند و مالیات را نیز افزایش می‌دهند و می‌گویند که هر فرد مجاز است ۵ هزار دلار از کشور خارج کند اما به او تنها هزار دلار ارز می‌دهند. ما نمی‌توانیم جلوی سفر مردم به خارج از کشور را بگیریم.

  رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران همچنین درباره مذاکره با سازمان هواپیمایی درباره نرخ پروازها نیز گفت: ایرلاین‌ها اعلام کرده اند نرخی که اکنون ارائه می شود  واقعی نیست، بلکه نرخ واقعی بیشتر از آن است و می گویند حتی این نرخ کفاف دخل و خرج ایرلاین‌ها را نیز نمی دهد و معتقدند نرخ سفرهای هوایی در ایران در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار پایین است.

  رفیعی درباره اینکه شصتمین سالگرد تاسیس انجمن دفاتر مسافرتی از هفتم اسفندماه به هشتم اردیبهشت ماه ۹۷ موکول شد نیز گفت: نظر هیات مدیره بر این بود که در اسفندماه همه دفاتر و مسئولان دولتی برای ایام نوروز مشغول به کار هستند و نمی توانند در این مراسم حضور داشته باشند. ما نمی توانستیم از حضور نمایندگان مجلس نیز در این برنامه بی بهره باشیم، چون آنها درگیر بحث بودجه بودند به همین دلیل به هشتم اردیبهشت ماه در برج میلاد موکول شد.

  وی همچنین گفت: ۴۵۰ دفتر خدمات مسافرتی توسط بانوان اداره می شود و ما در انجمن کمیته بانوان را نیز تشکیل داده ایم.


والنسیا مثل سایه در تعقیب رئال مادرید - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • والنسیا مثل سایه در تعقیب رئال مادرید - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر، تیم های فوتبال سویا و والنسیا روز شنبه در ادامه هفته بیست و هشتم لالیگا به مصاف هم رفتند که در پایان والنسیا ۲ بر صفر برنده شد.

  در این بازی رودریگو در دقایق ۲۵ و ۶۸ دو گل تیم والنسیا را به ثمر رساند.

  خفاش ها با این برد ۵۶ امتیازی شدند و با یک امتیاز کمتر نسبت به رئال مادرید در رده چهارم قرار گرفتند.


شعری برای لوون هفتوان/ دلم با درد یاران و بهارم پاره تن - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • شعری برای لوون هفتوان/ دلم با درد یاران و بهارم پاره تن - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار مهر، شاهرخ بحرالعلومی کارگردان عرصه مستند شعری در وصف لوون هفتوان که روز گذشته ۱۹ اسفند بر اثر سکته قلبی درگذشت، سروده و در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده است.

  این شعر به شرح زیر است:

  «برای لوون که دیر ستاره شد

  گل کوهی سرشتم من
  که طوفان اش نمی چیند
  همان تن زبر دل نرمم
  که گلدانش نمی بیند
  از این طالع پریشانم
  که پایانش نمی گیرد
  گل فرسوده طاقت
  تک گل سردم
  نکرد این خاک شورعادت به دردم
  مرا یاری به این صحرا نبوده
  زمین با من سر کینه گشوده
  سرم بر دوش سنگ و بیشه گوش ناله من
  دلم با درد یاران و بهارم
  پاره تن
  سخن از فصل خاموشی است
  بهاری پا نمی گیرد
  خدا هم در فراموشی است
  که جان از من نمی گیرد
  مرا دیری است، چیدن آرزو شد
  به درد یار مردن آرزو شد

  پانویس: نخستین بار سال ١٣٨٠ این شعر را برای لوون درتورنتو خواندم و این شعر را پسندید و دوست می داشت از آن پس لوون برایم تصویر گل کوهی سرشتی بود که پیشتر سروده بودم و عاقبت دست طوفان او را هم چید.

  و افسوس».


پرداخت تمام مطالبات چایکاران تا هفته آینده

 • پرداخت تمام مطالبات چایکاران تا هفته آینده

  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، محمدولی روزبهان مجموع مطالبات کشاورزان چایکار در فصل زراعی گذشته را 203 میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: تاکنون 189 میلیارد و 148میلیون تومان از مطالبات چایکاران به حساب آنان واریز شده و بقیه نیز تا هفته آینده پرداخت خواهد شد.

  وی ادامه داد: تمامی مطالبات سهم دولت از چند ماه قبل پرداخت شده و مطالبات باقیمانده، از قدرالسهم کارخانه های چایسازی است.

  به گفته رئیس سازمان چای کشور، تاکنون از محل صندوق حمایت از توسعه صنعت چای افزون بر 14 میلیارد تومان تسهیلات به منظور تغذیه و نگهداری باغ های چای به چایکارانی که عضو صندوق هستند، پرداخت شده و بقیه چایکاران نیز تا آخر اسفندماه جاری مهلت دارند که برای دریافت تسهیلات این صندوق، اقدام کنند.

  وی یادآور شد: به ازای هر هکتار، 2 میلیون تومان به اعضای صندوق بابت تغذیه و نگهداری باغ های چای پرداخت می شود و در مجموع سازمان چای آمادگی دارد در این زمینه تا 30 میلیارد تومان به چایکاران شمال کشور از محل صندوق حمایت از توسعه صنعت چای پرداخت کند.

  در استان های گیلان و مازندران 25 تا 28 هزار هکتار باغ چای وجود دارد که 90 درصد این باغ ها در گیلان واقع است.

  برداشت برگ سبز چای هر ساله در سه چین بهاره ، تابستانه و پاییزه صورت می گیرد که چین بهاره از اوایل اردیبهشت ماه، تابستانه از نیمه دوم خردادماه و چین پاییزه در شهریور و مهرماه انجام می شود.

  لاهیجان در 40 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع شده و سازمان چای کشور در این شهرستان مستقر است.

  صندوق حمایت از توسعه صنعت چای کشور در سال 93 تشکیل شد که 49 درصد سهام این صندوق، دولتی و 51 درصد متعلق به چایکاران و صاحبان کارخانه های چایسازی است.


نخستین مجموعه شعر سجاد روشنی منتشر شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • نخستین مجموعه شعر سجاد روشنی منتشر شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار مهر، این کتاب در قالب دو دفتر شعر و زیر نظر فاضل ترکمن به عنوان دبیر مجموعه شعر نشر روزنه، تدوین شده است. دفتر اول مجموعه شعر «معجزه در ساعت ۵ عصر» شعرهای سال ۱۳۹۵ روشنی و دفتر دوم نیز شعرهای پیشین او را شامل می‌شود.

  روشنی که سابقه سال‌ها فعالیت به عنوان خبرنگار و روزنامه‌نگار فرهنگی را در خبرگزاری‌ها و مطبوعات دارد، ۱۹۸ شعر نسبتاً کوتاه خود را در کتاب یادشده گنجانده است؛ شعرهایی که اغلب، بسط‌یافته ایده‌ای مرکزی‌ در معنا هستند و به لحاظ زبان هم به صورت ساده اجرا شده‌اند.

  طرح جلد کتاب «معجزه در ساعت ۵ عصر» نیز اثر سهیل حسینی است.

  پشت جلد این کتاب، نخستین شعر این مجموعه آمده است:

  گریزی نیست
  امیدی نیست
  تقصیر مرزهاست
  اقیانوس فاصله‌ها نمی‌گذارد
  تا به سرزمین موعود پا بگذارم
  و تو را در آغوش کِشم
  من به تو نمی‌رسم
  و احساس آن پناه‌جویی را دارم
  که قایقش در میان آب‌های خروشان
  واژگون خواهد شد
  و از فردا
  تمام این اتفاق
  خبری چندثانیه‌ای خواهد شد
  روی تِلکس خبرگزاری‌های جهان

  مجموعه شعر ۲۱۶ صفحه‌ای «معجزه در ساعت پنج عصر» در قطع پالتویی و به قیمت ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان چاپ و منتشر شده است.


شیوع و بروز ۲۵ درصدی بیماری‌های قلبی در ایران - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • شیوع و بروز ۲۵ درصدی بیماری‌های قلبی در ایران - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مجید ملکی در حاشیه برگزاری ششمین کنگره مشترک قلب و عروق ایران گفت: در ۲۰ سال اخیر میزان شیوع بیماری های قلبی و عروقی در اروپا و آمریکا کمتر شده اما متاسفانه این روند در کشور ما برعکس بوده است به طوری که در حال حاضر شاهد شیوع و بروز ۲۰ تا ۲۵ درصد بیماریهای قلبی در ایران هستیم.

  وی با تاکید بر اینکه در زمینه انجام زمینه های تشخیصی و درمانی بیماریهای قلبی و عروقی در کشور همسطح اروپا و آمریکا هستیم تاکید کرد: نکته ای که در این بین وجود موضوع پیشگیری است که  کشورهای اروپایی و آمریکا بر روی آن سرمایه گذاری کرده و بیشتر هزینه های سلامت خود را صرف پیشگیری از بیماریها می کنند اما متاسفانه ما در زمینه پیشگیری از این کشورها عقب هستیم.

  ملکی به موضوع بازتوانی بیماران قلبی اشاره کرد و گفت: متاسفانه بیمه ها موضوع بازتوانی بیماران قلبی را تحت پوشش قرار نمی دهند و همین مسئله باعث می‌شود وضعیت بیماران قلبی پس از درمان با مشکل مواجه شود.

  وی با اشاره به افزایش جمعیت افزود: ما هرچقدر هم که تعداد مراکز تشخیصی و درمانی بیماریهای قلبی و عروقی را افزایش دهیم راه به جایی نخواهیم برد بلکه موضوع مهم، پیشگیری است.

  این استاد قلب و عروق به داروهای قلبی در کشور اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در زمینه داروهای قلبی مشکلی در کشور نداریم اما در بخش روش های تشخیصی و درمانی بخشی از بیماریهای قلبی آنطور که باید بیمه ها حمایت نمی کنند.

  ملکی با اعلام اینکه هزینه یک قلب مصنوعی بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار دلار برآورد می‌شود افزود: متاسفانه بیمه ها هزینه های قلب مصنوعی را تحت پوشش قرار نمی دهند در حالی که ایران در زمینه درمان بیماری های قلبی و عروقی در منطقه جزو کشورهای پیشتاز است.


بیت‌کوین دوباره ۱۰هزار دلاری شد

 • بیت‌کوین دوباره ۱۰هزار دلاری شد

  به گزارش اقتصادآنلاین، ارزش بیت کوین هم اکنون به مرز 10 هزار دلار رسیده که افزایش 2 هزار دلاری نسبت به سه رو گذشته داشته است.

  اتریوم نیز به عنوان دومین ارز دیجیتال جهان با 928 دلار معامله می شود و قیمت ریپل نیز برابر  12/1 دلار است.

  این افزایش قیمت برای بیشتر ارزهای دیجیتال صادق است و در حال حاضر «بیت کوین کش» با 1496 دلار و «لیت کوین» با214 دلار در حال معامله است.

  به نظر می رسد روند افزایش قیمت در هفته آینده نیز ادامه داشته باشد.


تفکیک اینترنت از اینترانت بدون نیاز به ثبت سایت‌ها امکان‌پذیر است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • تفکیک اینترنت از اینترانت بدون نیاز به ثبت سایت‌ها امکان‌پذیر است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر، در راستای اعمال تعرفه ترجیحی اینترنت (تفکیک ترافیک شبکه ملی از اینترنت)، سامانه ثبت دامنه‌های اینترنتی که در داخل ایران میزبانی می‌شوند، توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران راه اندازی شده است؛ اجرای این طرح برمبنای مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و با هدف محاسبه نیم بهای ترافیک اینترنت برای سایتهای داخلی صورت گرفته است.

  پیش از این، تعرفه ترجیحی نیم بها برای ۵۰۰ سایت پربازدید داخلی محاسبه می شد که با اعلام وزیر ارتباطات، این دستورالعمل به تمامی سایتهای داخلی تعمیم یافته و تمامی وبسایتهای داخلی که در داخل ایران میزبانی می شوند و قابلیت به روزرسانی IP آدرس‌های خود را دارند مشمول این طرح شده اند.

  دراین باره شاهین نوروزی نائب رئیس هیات مدیره انجمن امنیت فضای تبادل اطلاعات (افتا) در جلسه کمیسیون ICT اتاق بازرگانی گفت: تفکیک محتوای داخلی و خارجی سایتها، بدون نیاز به هیچ ثبت نامی توسط صاحبان سایت‌ها در این سامانه نیز امکان پذیراست.

  وی ادامه داد: اگر بگوییم طرح تفکیک اینترنت داخل و خارج را به منظور کاهش هزینه‌های مردم انجام می‌دهیم باید گفت به لحاظ فنی امکان آن که بفهمیم یک ترافیک از داخل به داخل است و هزینه را کمتر محاسبه کنیم وجود داشت و این کار نیاز به هیچ ثبت‌نامی نیز نداشت.

  نوروزی افزود: یعنی از نظر فنی می‌شد تشخیص داد منبع و مقصد یک ترافیک در داخل کشور است و در نتیجه چون کاربر از داخل به داخل استفاده کرده هزینه کمتری برای آن محاسبه شود. هدف دیگری که از تفکیک اینترنت دنبال می‌شد اما آن بود که تامین کنندگان محتوا، وب‌سایت‌هایشان را از خارج کشور به داخل بیاورند و در داخل میزبانی کنند تا دستیابی به خدمات آنها راحت‌تر و ارزانتر شود.

  نائب رییس هیات مدیره انجمن افتا ادامه داد: فروشگاههای اینترنتی داخلی، سایت‌های نرم‌افزارهای تاکسی‌یاب اینترنتی و سایت‌های آگهی رایگان که مشتریانشان در داخل کشور هستند می‌توانستند سرورهایشان را در خارج از ایران میزبانی کنند اما از آنها خواسته می‌شود که داده‌هایشان را در داخل میزبانی کنند و در ازای آن ترافیک آنها ارزانتر محاسبه می‌شود.

  وی گفت: این کار برای آن است که اولا محتوای داخلی بیرون نرود، چون اگر بیرون باشد کنترل قطع و وصل کردن آن هم از دست کشور خارج می‌شود و ثانیا تامین‌کنندگان این سرویس‌ها و مردم سرویس‌های ارزانتری دریافت کنند و این کار نیاز به ثبت‌نام داشت.

  نوروزی تاکید کرد: یعنی ما دو نگاه داریم یکی آنکه ترافیک داخلی را ارزانتر کنیم که نیاز به ثبت‌نام ندارد، اما یک رویکرد هم این بوده که تامین کنندگان محتوای داخلی که سرویس‌هایشان را در خارج از ایران میزبانی کردند ترغیب شوند که سرورهایشان را به داخل کشور بیاورند.

  وی با ذکر مزایای این شیوه خاطرنشان ساخت: با این روش هم هزینه‌ای به خارجی‌ها نداده‌ایم، هم محتوا را در اختیار داشته و وضعیت امنیتی‌مان بهتر می‌شود و هم این که مردم سرویس‌های بهتر و ارزانتری دریافت می‌کنند. این فرآیند نیاز به ثبت‌نام داشت و بر همین اساس اعلام شده هرکس که محتوایی در خارج کشور دارد به داخل بیاورد و تسهیلات برای آن در اختیار بگیرد.


فیلم‌های انسان دوستانه جایزه بردند

یکشنبه 6 اسفند 1396 06:00 ق.ظ

فیلم‌های انسان دوستانه جایزه بردند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • فیلم‌های انسان دوستانه جایزه بردند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، شب پیش جوایز سالانه «هومانیتاس پرایز» برندگان خود را شناختند. در این مراسم «لیدی برد»، «پست» و «مادبوند» موفق به کسب مهمترین جوایز از این جوایز سالانه شدند که از سال ۱۹۷۴ و برای تجلیل از ویژگی‌های انسان دوستانه در سینما و تلویزیون اهدا می‌شود.

  فیلم‌های «پست» و «مادبودند» در بخش درام بلند و «لیدی برد» در بخش کمدی موفق به کسب این جایزه شدند.

  ویرجیل ویلیامز و دی رییس برای «مادبوند» و لیز هانا و جاش سینگر برای «پست» و گرتا گرویگ برای «لیدی برد» به عنوان فیلمنامه‌نویس‌هایی که این مفاهیم را در آثارشان مورد توجه قرار دادند تجلیل شدند.

  در بخش تلویزیونی نیز جایزه بخش ۳۰ دقیقه به اپیزودی از «بیگ بنگ تئوری» رسید که توسط چاک لوری، استیو هالند و تارا هرناندز نوشته شده بود.

  در بخش مستند فیلم «گریه‌ها» از سوریه به کارگردانی اوگنی آفینوسکی به عنوان بهترین مستند انتخاب شد.

  «فردیناند» انیمیشنی که فیلمنامه آن توسط رابرت ال برد، تیم فدرل و برد جاپلند نوشته شده، جایزه فیلم بلند خانواده را دریافت کرد.

  در این مراسم که با شرکت شمار زیادی از برترین فیلمنامه نویسان و نویسندگان برگزار شد، در مجموع ۷۵ هزار دلار به برندگان اهدا و اعلام شد برندگان جوایز قصد دارند تا مبلغ این جوایز را صرف کمک به افرادی کنند که نیاز به کمک دارند تا صدای خودشان را قوی‌تر به گوش دیگران برسانند.


بفتا برندگانش را شناخت/ «سه بیلبورد» برنده بزرگ جوایز - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • بفتا برندگانش را شناخت/ «سه بیلبورد» برنده بزرگ جوایز - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، در مراسم اهدای هفتاد و یکمین دوره جوایز آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی بریتانیا (بفتا) که یکشنبه شب در رویال آلبرت هال لندن برگزار شد «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» به کارگردانی مارتین مک‌دونا موفق به کسب پنج جایزه از جمله جایزه بهترین فیلم این دوره شد.

  این فیلم که در ۹ رشته نامزد شده بود همچنین برای بازی فرانسیس مک‌دورماند جایزه بهترین بازیگر زن و برای بازی سام راک‌ول جایزه بهترین بازیگر مرد مکمل را دریافت کرد. جوایز بهترین فیلمنامه غیراقتباسی و بهترین فیلم بریتانیایی نیز به این فیلم اهدا شد.

  «شکل آب» به کارگردانی گیلرمو دل تورو که در ۱۲ رشته نامزد شده بود سه جایزه بهترین کارگردانی، بهترین موسیقی و بهترین طراحی صحنه را به خانه برد. این کارگردان مکزیکی سال ۲۰۰۸ نیز برای فیلم اسپانیایی‌زبان «هزار توی پن» بفتای بهترین فیلم انگلیسی‌زبان را کسب کرده بود.

  در مراسم دیشب جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی به گری اولدمن بریتانیایی برای ایفای نقش وینستون چرچیل در فیلم «تیره‌ترین ساعت» رسید و جایزه بهترین بازیگر زن مکمل به آلیسن جنی برای «من، تونیا» اهدا شد.

  در عین حال «بلید رانر ۲۰۴۹» ساخته  دنی ویلنووا نیز موفق به کسب جایزه بهترین فیلمبرداری و بهترین جلوه‌های ویژه تصویری شد. «مرا با نام خودت صدا کن» نیز تنها موفق به کسب جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی شد و «دانکرک»‌ جایزه بهترین صدا را دریافت کرد.

  جایزه بخش بهترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان بفتا نصیب فیلم کره‌ای «خدمتکار» ساخته پارک چان-ووک شد. به این ترتیب «فروشنده» اصغر فرهادی از دریافت جایزه این بخش باز ماند. «او» ساخته پل ورهوفن از فرانسه، «اول پدرم را کشتند» ساخته آنجلینا جولی از کامبوج و «بی‌عشق» به کارگردانی آندری زویاگینتسف از روسیه دیگر نامزدهای این بخش بودند.

  جایزه بهترین مستند نیز به «من کاکاسیاه تو نیستم» ساخته رائول پک اهدا شد و «کوکو» جایزه بهترین فیلم انیمیشن را به خانه برد.
آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic