قاصدک tag:http://ghasedak17.mihanblog.com 2020-09-18T08:23:07+01:00 mihanblog.com تغذیه کردن با مردم قارچ فله ای و غیر پرورشی نخورند/۹ فوتی در ۳ استان 2018-06-04T07:02:38+01:00 2018-06-04T07:02:38+01:00 tag:http://ghasedak17.mihanblog.com/post/65 مدیر وبلاگ مردم قارچ فله ای و غیر پرورشی نخورند/۹ فوتی در ۳ استان - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان مردم قارچ فله ای و غیر پرورشی نخورند/۹ فوتی در ۳ استان - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی خالدی، گفت: افرادی که به طبیعت می روند و یا به تجربه سال های گذشته، قارچ هایی را از کوهستان ها و کوهپایه ها جمع آوری می کردند، امسال به دلیل بارش های بهاری مراقب باشند که قارچ های سمی را نچینند. وی تصریح کرد: مصرف و حتی لمس قارچ های سمی کوهپایه ای یا کوهستانی ممکن است م

مردم قارچ فله ای و غیر پرورشی نخورند/۹ فوتی در ۳ استان - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • مردم قارچ فله ای و غیر پرورشی نخورند/۹ فوتی در ۳ استان - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی خالدی، گفت: افرادی که به طبیعت می روند و یا به تجربه سال های گذشته، قارچ هایی را از کوهستان ها و کوهپایه ها جمع آوری می کردند، امسال به دلیل بارش های بهاری مراقب باشند که قارچ های سمی را نچینند.

  وی تصریح کرد: مصرف و حتی لمس قارچ های سمی کوهپایه ای یا کوهستانی ممکن است مسمومیت ایجاد کند اما تمام افرادی که دچار مسمومیت گوارشی شدند، سابقه مصرف این گونه قارچ ها در سالهای گذشته را داشته اند.

  سخنگوی سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: برخی افراد قارچ های کوهی و طبیعی را جمع آوری و برای فروش و امرار معاش به مغازه ها ارائه می دادند و مردم هم به ویژه در استانهای غربی کشور با این تصور که قارچ های فله در مغازه ها، سالم هستند، اقدام به مصرف قارچ می کردند.

  وی تاکید کرد: مردم در مصرف قارچ هایی که غیر از بسته بندی و پرورشی در بازار وجود دارند، دقت و توجه ویژه ای داشته باشند چون تا کنون ۹ نفر بر اثر مصرف قارچ های سمی در کشور فوت کرده اند که ۷ نفر از آنها در استان کرمانشاه، یک نفر در لرستان و یک نفر نیز در کردستان جان خود را از دست داده است.

  خالدی در خصوص علائم مسمومیت گوارشی ناشی از مصرف قارچ های سمی، گفت: اگر مردم پس از مصرف قارچ دچار تهوع، استفراغ، سرگیجه دل درد، کاهش هشیاری، ضعف عضلانی، تشنج و زردی شدند سریعا به مراکز درمانی مراجعه کنند تا دچار نارسایی کبد نشوند.

  سخنگوی اورژانس کشور یادآور شد: اگر افراد مسموم شده با قارچ های سمی با تاخیر به مراکز درمانی مراجعه کنند، ممکن است به پیوند کبد نیاز داشته باشند و در حال حاضر برای سه نفر از این مسمومین در شیراز پیوند کبد انجام شده است.

  وی با بیان اینکه شناخت قارچ های سمی و سالم در ظاهر بسیار دشوار است، افزود: تشخیص قارچ سالم از طریق آزمایش در آزمایشگاه مسیر است و به مردم توصیه می کنیم که از مصرف قارچ های فله غیر بسته بندی شده و غیر پرورشی که به صورت کوهی و طبیعی به فروش می رسد، خودداری کنند.

  خالدی در پایان یادآور شد: درمان مسمومیت های گوارشی ناشی از مصرف قارچ های سمی، به زمان مراجعه فرد مسموم شده به مراکز درمانی بستگی دارد و در صورتی که مراجعه به موقع باشد، بیماری به سرعت کنترل و درمان می شود اما در صورتی که فرد دیر مراجعه کندخطرناک است که ممکن است فرد دچار نارسایی کبد و یا حتی مرگ شود. 

]]>
بک لینک گرفتن از سایت یوتیوب youtube 2018-05-17T12:31:52+01:00 2018-05-17T12:31:52+01:00 tag:http://ghasedak17.mihanblog.com/post/64 مدیر وبلاگ بک لینک گرفتن از سایت یوتیوب youtube بک لینک گرفتن از سایت یوتیوب youtube بک لینک از دیدگاه سئو در جهت پیشرفت سایت بسیار موثر است اما کسب بک لینک از سایتهایی با اتوریتی بالا و رتبه آلکسا تک رقمی یا دو رقمی ارزش فوق العاده ای خواهد داشت. یوتیوب یک نمونه از چنین سایتهایی است که ضمن اتوریتی بسیار بالا یکی از پربازدیدترین سایتهای جهان محسوب می گردد. بک لینک گرفتن از یوتیوب که یکی از سایتهای زیر مجموعه گوگل محسوب می گردد می تواند نقش مهمی در ارتقای سایت شما بازی کند.  بک لینک

بک لینک گرفتن از سایت یوتیوب youtube

 • بک لینک گرفتن از سایت یوتیوب youtube

  بک لینک از دیدگاه سئو در جهت پیشرفت سایت بسیار موثر است اما کسب بک لینک از سایتهایی با اتوریتی بالا و رتبه آلکسا تک رقمی یا دو رقمی ارزش فوق العاده ای خواهد داشت. یوتیوب یک نمونه از چنین سایتهایی است که ضمن اتوریتی بسیار بالا یکی از پربازدیدترین سایتهای جهان محسوب می گردد. بک لینک گرفتن از یوتیوب که یکی از سایتهای زیر مجموعه گوگل محسوب می گردد می تواند نقش مهمی در ارتقای سایت شما بازی کند.

   بک لینک گرفتن از یوتیوب نیز می تواند به چند روش صورت انجام گیرد. پس از عضویت در سایت یوتیوب، ابتدا یک ویدئوی با کیفیت در ارتباط با موضوع کاری خود فراهم کنید و یک متن شامل حداقل 250 کلمه که در آن کلمات کلیدی شما قرار گرفته باشد تهیه کنید. با آپلود آن در گوگل و قرار دادن آدرس سایت خود در انتهای متن می توانید صاحب بک لینک از یوتیوب شوید.

  در روش دوم شما می توانید با جستجوی کلمه کلیدی خود به زبان فارسی یا انگلیسی، و یافتن ویدئوی مرتبط با زمینه کاری خود، اقدام به ارسال کامنت نمایید. دقت نمایید که در هنگام ارسال کامنت با قرار دادن آدرس سایت خود به صورت کامل می توانید از یوتیوب صاحب بک لینک شوید.

  در روشی دیگر شما ابتدا باید با معرفی شماره موبایل خود در حساب کاربری یوتیوب، آن را ویرفای نمایید. سپس می توانید با ایجاد کانال در یوتیوب و با معرفی آدرس اینترنتی سایت خود در قسمت مربوط به آن، صاحب بک لینک شوید. دقت نمایید که در این روش شما ابتدا باید سایت خود را در اکانت وبمستر تولز گوگل ثبت کرده باشید.

  https://fa2.ir/353/%d8%a8%da%a9-%d9%84%db%8c%d9%86%da%a9-%da%af%d8%b1%d9%81%d8%aa%d9%86-%d8%a7%d8%b2-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%db%8c%d9%88%d8%aa%db%8c%d9%88%d8%a8-youtube/

]]>
نشر کتاب در جزئیات نحوه خرید حمایتی کتاب از ناشران خصوصی در نمایشگاه 2018-05-07T12:48:22+01:00 2018-05-07T12:48:22+01:00 tag:http://ghasedak17.mihanblog.com/post/63 مدیر وبلاگ جزئیات نحوه خرید حمایتی کتاب از ناشران خصوصی در نمایشگاه - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان جزئیات نحوه خرید حمایتی کتاب از ناشران خصوصی در نمایشگاه - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان به گزارش ستاد خبری و رسانه‌ای سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، مجید سامی معاون کارگروه انتخاب و خرید کتاب سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: در این دوره نمایشگاه براساس اطلاعاتی که از موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی در اختیار این کارگروه قرار گرفته از بیش از یک هزار و ۵۰۰ ناشر خصو

جزئیات نحوه خرید حمایتی کتاب از ناشران خصوصی در نمایشگاه - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • جزئیات نحوه خرید حمایتی کتاب از ناشران خصوصی در نمایشگاه - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش ستاد خبری و رسانه‌ای سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، مجید سامی معاون کارگروه انتخاب و خرید کتاب سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: در این دوره نمایشگاه براساس اطلاعاتی که از موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی در اختیار این کارگروه قرار گرفته از بیش از یک هزار و ۵۰۰ ناشر خصوصی خرید حمایتی کتاب صورت خواهد گرفت.

   سامی اظهار کرد: سومین دوره‌ای است که کار گروه انتخاب و خرید کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور دارد و در این دوره هم براساس روال سال های گذشته از ناشران خصوصی حمایت به عمل آمده است.

  وی ادامه داد: در این دوره نمایشگاه با استفاده از ده کارشناس کار خود را آغاز کردیم و با توجه به بضاعت محدود موجود در طول  چهار روز برگزاری نمایشگاه، کارشناسان این کارگروه توانستند به ششصد غرفه از ناشران حاضر در نمایشگاه مراجعه و کار جمع آوری اطلاعات کتاب‌های موردنظر برای خریداری را انجام دهند.

  سامی درباره روند کار خریداری کتاب از ناشران به وسیله این کار گروه توضیح داد: در ابتدا فایل اطلاعات ناشران از طریق موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در اختیار این کارگروه  قرار گرفت و پس از پردازش‌های موردنیاز درخصوص مبالغ پرداختی ناشران برای غرفه‌ها و درصد بندی میزان خرید، ناشران براساس بخش‌های مختلف عمومی، کودک و نوجوان و... دسته‌بندی شده و اطلاعات هر بخش بر اساس کاربرگ‌های تنظیم شده در اختیار هر کارشناس قرار گرفته است.

  معاون کارگروه انتخاب و خرید کتاب افزود: هرکارشناس براساس مبلغ تعیین شده در کاربرگ به ناشران مراجعه و تا سقف مبلغ تعیین شده از عناوین کتاب‌های ناشر موردنظر را انتخاب می‌کند.

  وی گفت: اطلاعات برای ثبت در نرم افزار هیات انتخاب و خرید کتاب جمع‌آوری می‌شود. پس از ثبت تعداد عناوین مشخص شده در نرم افزار نسبت به صدور حواله خرید برای ناشران اقدام خواهد شد.

  معاون کارگروه انتخاب و خرید کتاب سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: این کارگروه تمام توان خود را به کار خواهد گرفت تا اطلاعات حواله خرید حداکثر تا ده روز پس از پایان نمایشگاه تارنمای معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بارگذاری شود.

  سامی افزود: ناشران می‌توانند ضمن مراجعه به این تارنما و ثبت شماره حواله اعلام شده نسبت به تحویل کتاب به انبار موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران اقدام کنند.

  سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «نه به کتاب نخواندن» از تاریخ ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

]]>
فناوری پیچیده باند ۲۹ راست مهرآباد به زودی افتتاح می شود 2018-04-29T05:20:47+01:00 2018-04-29T05:20:47+01:00 tag:http://ghasedak17.mihanblog.com/post/62 مدیر وبلاگ باند ۲۹ راست مهرآباد به زودی افتتاح می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان باند ۲۹ راست مهرآباد به زودی افتتاح می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان رحمت الله مهابادی در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری با معاونت علمی ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره باند ۲۹ راست فرودگاه مهرآباد گفت: احداث این باند به پایان رسیده و از آنجایی که استانداردهای هوانوردی سیویل بسیار حساس است، سازمان هواپیمایی کشوری در حال بررسی این استانداردهاست و به زودی

باند ۲۹ راست مهرآباد به زودی افتتاح می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • باند ۲۹ راست مهرآباد به زودی افتتاح می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  رحمت الله مهابادی در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری با معاونت علمی ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره باند ۲۹ راست فرودگاه مهرآباد گفت: احداث این باند به پایان رسیده و از آنجایی که استانداردهای هوانوردی سیویل بسیار حساس است، سازمان هواپیمایی کشوری در حال بررسی این استانداردهاست و به زودی با حضور مقامات به بهره برداری می رسد.

  وی همچنین درباره پروژه هایی که امروز به بهره برداری رسید، تصریح کرد: در این جلسه از ۲۲ پروژه که مبتنی بر آی تی و مخابرات هوانوردی است، بهره برداری کردیم که یک گام به سمت هوشمند شدن فرودگاه هاست.

  وی هدف از امضای این تفاهم نامه را عملی کردن منویات مقام معظم رهبری برای حمایت از تولید داخل دانست و گفت: حرکت های ما پیش از این در زمینه حمایت از تولید کالای ایرانی در زمینه صنایع فرودگاهی، نظام مند نبود و به همین دلیل علاوه بر آنکه چند کار موفق داشتیم، تعدادی از اقدامات ما ناموفق هم بوده و در دوره ای حتی برگشت به عقب هم داشتیم.

  مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تأکید کرد: کاری که امروز با امضای این تفاهم نامه انجام شد، ساختار دادن به فعالیت های علمی در زمینه صنایع هوانوردی است که در حوزه هوانوردی سیویل با توجه به اینکه ایمنی هوانوردی باید تحت استانداردهای بین المللی باشد، از حساسیت و اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

  مه آبادی یادآور شد: در صنایع هوانوردی سیویل با یک کالا یا یک خدمت روبه رو نیستیم بلکه بیشتر از جنس ایده، پیشنهاد و ادعاست. این هم فرصت است و هم تهدید. ممکن است ایده ها به هدف برسد که پیشرفت است و ممکن است ادعاها به واقعیت تبدلی نشود که هدررفت هزینه هاست. بنابراین این تفاهم نامه را امضا کردیم تا درگاه واحدی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد شود و پیشنهادهایی که امکان عملیاتی شدن دارند، از طریق این معاونت به شرکت فرودگاه ها برای حمایت معرفی شوند.

]]>
سینمای ایران در «سراسر شب» به بازار نرسید/ تمام نشدن مراحل فنی فیلم 2018-04-22T06:53:32+01:00 2018-04-22T06:53:32+01:00 tag:http://ghasedak17.mihanblog.com/post/61 مدیر وبلاگ «سراسر شب» به بازار نرسید/ تمام نشدن مراحل فنی فیلم - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان «سراسر شب» به بازار نرسید/ تمام نشدن مراحل فنی فیلم - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان فرزاد موتمن کارگردان سینما در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اکران نشدن فیلم سینمایی «سراسر شب» در بخش بازار سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: متاسفانه این فیلم سینمایی امروز جمعه ۳۱ فروردین ماه به دلیل مسایل فنی برای نمایش به بازار فیلم نرسید. وی تاکید کرد: «سراسر شب» همچنان در لابراتوار قرار دارد و

«سراسر شب» به بازار نرسید/ تمام نشدن مراحل فنی فیلم - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • «سراسر شب» به بازار نرسید/ تمام نشدن مراحل فنی فیلم - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  فرزاد موتمن کارگردان سینما در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اکران نشدن فیلم سینمایی «سراسر شب» در بخش بازار سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: متاسفانه این فیلم سینمایی امروز جمعه ۳۱ فروردین ماه به دلیل مسایل فنی برای نمایش به بازار فیلم نرسید.

  وی تاکید کرد: «سراسر شب» همچنان در لابراتوار قرار دارد و آخرین مراحل فنی را پشت سر می گذارد البته امیدوارم این فیلم برای حضور در بازار تا قبل از تمام شدن جشنواره آماده شود.

  «سراسر شب» به نویسندگی مشترک زامیاد سعدوندیان و فرزاد موتمن یک درام معاصر و در خلاصه داستانش آمده است: مهتا برای یافتن ردی از داود مرادی که آخرین فرد مرتبط با خواهرش مریم، پیش از خواب طولانی مدتش بوده به محله زندگی داود می رود تا پاسخی برای سوالاتش پیدا کند...

  الناز شاکردوست، امیر جعفری، افسانه چهره آزاد، سینا حجازی، آزاده صمدی، مهدی سلطانی، حسام شجاعی، سحر نظام دوست، محمدرضا هاشمی، ایلناز آذری، دیانا روهنده، آفرین رهنما، داراب داداش زاده بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

]]>
فروش یا خرید بک لینک دائمی 2018-04-20T14:20:22+01:00 2018-04-20T14:20:22+01:00 tag:http://ghasedak17.mihanblog.com/post/60 مدیر وبلاگ خرید بک لینک بکوریتی ، با بیش از 300 سایت " خرید بک لینک سایت و رپورتاژ " قدرتمندترین سئو جهت تهیه بک لینک و رپورتاژ را در اختیار سرویس گیرنده ها و شرکت ها و فروشگاه های بزرگ قرار می دهد بطوری که با کمترین هزینه ، بهترین نتیجه سئو را برای بهبود رتبه ی سایت در نتایج گوگل می گیرند. بکوریتی جدیدترین روش کسب درآمد از فروش بک لینک و رپورتاژ می باشد به این صورت که ابتدا شما به عنوان فروشنده بک لینک و رپورتاژ ثبت نام می کنید و کدجاوا را در قالب خوب ( برای فروش بک لینک ) قرار می دهید که

خرید بک لینک

بکوریتی ، با بیش از 300 سایت " خرید بک لینک سایت و رپورتاژ " قدرتمندترین سئو جهت تهیه بک لینک و رپورتاژ را در اختیار سرویس گیرنده ها و شرکت ها و فروشگاه های بزرگ قرار می دهد بطوری که با کمترین هزینه ، بهترین نتیجه سئو را برای بهبود رتبه ی سایت در نتایج گوگل می گیرند.

بکوریتی جدیدترین روش کسب درآمد از فروش بک لینک و رپورتاژ می باشد به این صورت که ابتدا شما به عنوان فروشنده بک لینک و رپورتاژ ثبت نام می کنید و کدجاوا را در قالب خوب ( برای فروش بک لینک ) قرار می دهید که در همان ابتدا خالی نشان داده خواهد شد . و پس از آن ما دست به کار میشویم و برای شما مشتری پیدا می کنیم و مشتری از طریق بکوریتی لینک خود را در وبسایت شما ثبت می کند .

نمونه کار تهیه رپورتاژ

مطالب کمک به خرید بک لینک :

دلایل مشکلات سفارش دهندگان با طراحان سایت

طراحی وب سایت ها یکی از مهم ترین و البته اصلی ترین کار ها در بحث رشد و همین طور جان گرفتن کسب و کار ها و همین طور برندینگ در دنیا است

سئوی بهتر وب سایت های زیبا و استاندارد

روز به روز به تعداد سایت ها در دنیای وب افزوده می شود و همین طور در حال بیشتر شدن هستند و البته اتفاقات بسیاری نیز برای ان ها در این زمینه می افتد

سئوی پر ریسک چیست و چگونه است

سئو در سال های اخیر جنبه های بسیاری را پیدا کرده است و البته که در این زمینه نیز اتفاقاتی بسیار زیاد و همین طور جالب یرایش افتاده

قوانین سئوی 2017 وب سایت ها

دنیای وب روز به روز در حال رشد و رسیدن به نقطه ی اوج در کسب و کار ها تجارت های انلاین و همین طور کسب و کار های دیجیتال می باشد

نکات ساده اما کاربردی در سئوی وب سایت و طراحی

سئو البته در سال های اخیر بیش تر از هر چیزی در دنیای وب دیده می شود و انتظار می رود بزودی یکی از مهم ترین تجارت ها در دنیای خواهد شد

تجارت آنلاین و شیوه های موفقیت در آن

این روز ها هر کسی به فکر این است که در راه رسیدن به موفقیت و همین طور پیشرفت هر چه تمام تر و البته بهتر در هر زمینه ای به رشد برسد

بررسی الگوریتم موبایل گدون در سئو گوگل

یکی از مهم ترین نکات و همین طور اتفاقات در زمینه سئو و البته دنیای وب و همین طور طراحی وب استفاده از المان های موبایل می باشد

متداول ترین مشکلات داخلی سئو سایت

سئوی درونی نیز یکی از مهم ترین و البته قوی ترین و نزدیک ترین المان موجود به شما برای رشد و همین طور موفقیت در نتایج است

نکات کلیدی سئوی سال 2015 گوگل

سئو در سال های اخیر یکی از مهم ترین و البته اصلی ترین راه های رسیدن به پله های پیش رو در موفقیت کسب و کار و همین طور رشد وب سایتتان است

سئوی سایت جوملا و بررسی اشتباهات در سئو

سئوی جوملا یکی از مهم ترین نکات در زمینه طراحی وب و همین طور ساخت سایت و البته قدرتمند تر کردن این محتوای برای رشد می باشد

سئو در وردپرس و اشتباهات متداول وب مستر ها در آن

وردپرس را می توان یکی از تاثیر گذار ترین قدرتمند ترین و البته پرطرفدار ترین سیستم های مدیریتی محتوا به خصوص در دنیای وب و همین طور تکنولوژی دانست

رشد در کسب و کار وب با برندینگ

وب سایت های زیادی حتی در کشور ما وجود دارند که پس از گذشت مدتی به سئوی قدرتمندی رسیده و همین طور از تبلیغات در این راه استفاده می کنند

سئوی فروم ها و انجمن ها و تالار های گفتگو

سئوی وب سایت های مختلف در دنیا به مرحله ای جدید از خود و همین طور دنیای ایندکس و البته تاییدیه های گوگل رسیده است و بسیار نیز بروز شده است

بررسی الگوریتم تبلیغات زیاد بالای سایت و دزدان دریایی - Top Heavy and Pirate

گوگل الگوریتم های زیادی را در طول سال های اخیر فعالیتش در دنیای وب و همین طور به عنوان یک شرکت حرفه ای در زمینه تکنولوژی ابداع کرده است

نا گفته هایی در مورد قوانین و سیاست گوگل

گوگل از روش های زیادی برای دور زدن برخی از اتفاقات در دنیای وب و همین طور بستن تعدادی از راه های اسپم گونه سایت ها نیز استفاده می کند

گوگل چگونه به وب سایت ما نمره می دهد - بخش دوم

سایت های زیادی در سراسر دنیا پس از حضور چند ماهه و یا چند ساله به دلیل استراتژی های غلط دچار مشکلات فراوانی می شوند

نکات اشتباه در مورد سئو سیستم های مدیریت محتوا

سئوی سیستم های مدیریت محتوا یکی از مهم ترین نکات و همین طور اطلاعات پیرامون آن ها در مورد وب سایت ها می باشد

گوگل چگونه به وب سایت ما نمره می دهد - بخش اول

گوگل یکی از بزرگ ترین سیستم های بررسی محتوای وب و همین طور قدرتمند ترین شرکت ها در حوزه بزرگ و البته قدرتمند بازار فناوری است

ارزش و اهمیت خرید بک لینک برای سایت

اهمیت و ارزش خرید بک لینک برای سایت و وبلاک و ده دلیل برای تهیه بک لینک برای سایت و را های بالا بردن رتبه در گوگل

تولید محتوای بهینه برای سئو و افزایش بهره وری سایت

سئوی محتوا و تولید بهترین خوراک برای بازدید کنندگان سایت از مهم ترین و البته اصلی ترین وظیفه های یک طراح وب و وب مستر است

خرید رپورتاژ آگهی از بکوریتی

خرید بک لینک قوی

اگر بک لینک‌های شما طبیعی و واقعی باشد باید نتیجه گزارش به شکل زیر باشد:

تاریخ ایجاد بک لینک‌ ها = بدون تکرار و هر لینک در تاریخ متفاوتی ساخته شده‌اند (به مرور).

تایتل بک لینک‌ ها = متفاوت هستند و چگالی کلمات درحوزه‌ی فعالیت لینک فرود می‌باشد.

لینک‌ های فرود = اکثرا به صفحه اصلی و یا به لینک اصلی هستند و مابقی به صفحه‌های دیگر (بعضی‌ها به صفحه الی با index.php بعضی‌ها بدون index.php و بعضی ها با / بعضی‌ها بود / و … !

آی پی سایت‌ ها = بدون تکرار و هر کدام از سایت‌ها از دیتاسنترهای متفاوتی هستند و مشخص است که صاحب آن سایت‌ها 1 نفر نیست.

دی ان اس سایت‌ ها = هر کدام از دی ان اس‌ها مربوط به یک سرور متفاوت و غیر تکراری هست و هیچ یک از سایت‌ها روی 1 سرور مشترک نیست.

هوایز (مالکیت دامنه) = هیچ یک از دامنه‌ها به نام یک شخص نیست و هر کدام صاحب خودش را دارد.

اسکریپت سایت‌ ها = موضوع فعالیت سایت‌ها کاملا ترکیبی و متفاوت است (خبری – چت روم – انجمن – وبلاگ و …)

پسوند دامنه‌ ها = گستردگی پسوندها بالا هست و ترکیبی از ir و com و net و org و … و مشخص است.

اگر شما بک لینک خریداری کنید قطعا گوگل پس از چند هفته متوجه می‌شود و رتبه‌ی شما در حالی که از اتوریتی بالایی برخودار هستید کاهش می‌دهد و با این که بک لینک انبوه خرید کرده‌اید در نتایج گوگل سقوط می‌کنید.

خرید بک لینک از سایت بکوریتی

سیستم بکوریتی (استارت آپ backority.ir) اولین و بزرگترین و در واقع تنهاترین مرکز فروش و یا خرید بک لینک دائمی و رپورتاژ می‌باشد و عملکرد بکوریتی به این شکل است که شما با قیمت ارزان‌تر می‌توانید تعداد زیادی بک لینک و رپورتاژ خریداری کنید به طوری که تک تک بک لینک‌ها با آی پی و دی ان اس و هوایز و سرور موضوع متفاوتی برخوردار باشند، زیرا که تک تک سایت‌هایی که بک لینک می‌خرید مدیران خودش را دارد و این‌طور نیست که تمام بک لینک‌هایی که از بکوریتی خریداری می‌کنید به نام یک نفر باشند و گوگل متوجه شود. از طرفی شما هنگام خرید بک لینک (در روز خرید بک لینک) تاریخ ایجاد بک لینک‌ها را تنظیم می‌کنید به بازه‌ی 30 روزه و می‌توانید حتی تک تک سایت‌ها را مجزا از هم ثبت کنید.

]]>
تامین کتاب حمید حسام چهره سال هنر انقلاب شد 2018-04-18T00:15:16+01:00 2018-04-18T00:15:16+01:00 tag:http://ghasedak17.mihanblog.com/post/59 مدیر وبلاگ حمید حسام چهره سال هنر انقلاب شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان حمید حسام چهره سال هنر انقلاب شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز و در مراسم پایانی هفته هنر انقلاب اسلامی که با میزبانی حوزه هنری برگزار شد حمید حسام به عنوان چهره سال هنر انقلاب اسلامی معرفی و تجلیل شد. چهره سال هنر انقلاب با آراء جمعی ازهنرمندان انقلاب اسلامی و بر مبنای لیستی با حضور ۶۰ هنرمند و فعال فرهنگی انقلاب اسلامی در سال ۹۶ انتخاب شده است. در مراسم تجلیل از چهره س

حمید حسام چهره سال هنر انقلاب شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • حمید حسام چهره سال هنر انقلاب شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز و در مراسم پایانی هفته هنر انقلاب اسلامی که با میزبانی حوزه هنری برگزار شد حمید حسام به عنوان چهره سال هنر انقلاب اسلامی معرفی و تجلیل شد.

  چهره سال هنر انقلاب با آراء جمعی ازهنرمندان انقلاب اسلامی و بر مبنای لیستی با حضور ۶۰ هنرمند و فعال فرهنگی انقلاب اسلامی در سال ۹۶ انتخاب شده است.

  در مراسم تجلیل از چهره سال هنر انقلاب اسلامی شخصیت هایی چون رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و رئیس حوزه هنری حضور داشتند.

  حسام سال گذشته با انتشار کتاب «آب هرگز نمی میرد» تقریظ و تحسین رهبر معظم انقلاب اسلامی را نیز بدست آورد.

]]>
فناوری پیشرفته ۵ پیام رسان بومی نمره قبولی گرفتند/ آغاز اعتماد به فناوری داخلی 2018-04-13T00:31:18+01:00 2018-04-13T00:31:18+01:00 tag:http://ghasedak17.mihanblog.com/post/58 مدیر وبلاگ ۵ پیام رسان بومی نمره قبولی گرفتند/ آغاز اعتماد به فناوری داخلی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان ۵ پیام رسان بومی نمره قبولی گرفتند/ آغاز اعتماد به فناوری داخلی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان خبرگزاری مهر_گروه دانش و فناوری، معصومه بخشی پور: موضوع مهاجرت کاربران ایرانی از پیام رسان تلگرام به یک پیام رسان مطمئن بومی سابقه ای بیش از دو سال دارد و مسئولان برای حفظ اطلاعات مشترکان در داخل کشور، رفع انحصار حضور یک پیام رسان خارجی و نیز ساماندهی فضای مجازی در حال چاره ان

۵ پیام رسان بومی نمره قبولی گرفتند/ آغاز اعتماد به فناوری داخلی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • ۵ پیام رسان بومی نمره قبولی گرفتند/ آغاز اعتماد به فناوری داخلی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  خبرگزاری مهر_گروه دانش و فناوری، معصومه بخشی پور: موضوع مهاجرت کاربران ایرانی از پیام رسان تلگرام به یک پیام رسان مطمئن بومی سابقه ای بیش از دو سال دارد و مسئولان برای حفظ اطلاعات مشترکان در داخل کشور، رفع انحصار حضور یک پیام رسان خارجی و نیز ساماندهی فضای مجازی در حال چاره اندیشی هستند. آمارها نشان می دهد که بخش عمده ای از پهنای باند مصرفی کشور صرف پیام رسان خارجی تلگرام می شود و هم اکنون بیش از ۴۵ میلیون ایرانی ساعتها وقت خود را در این شبکه صرف می کنند.

  این در حالی است که بسیاری از کشورها برای خدمات پیام رسانی دارای پیام رسان بومی بوده و به دلیل حفظ امنیت اطلاعات و حریم شخصی افراد در این فضا، از شبکه های داخلی خود استفاده می کنند. برای مثال کشور ژاپن دارای اپلیکیشن لاین است و در کشور چین، وی چت، در هند پیام رسانهای نیمباز و هایک و در کانادا پیام رسان کیک، مورد اقبال عمومی کاربران است. در همین حال کاربران در کره جنوبی از پیام رسان بومی کاکائوتاک استفاده می کنند و در آمریکا نیز پیام رسان محبوب کاربران فیس بوک مسنجر است.

  شورای عالی فضای مجازی نیز در مردادماه سال ۹۶ در مصوبه ای با هدف رفع انحصار پیام رسان خارجی تلگرام در کشور و ترغیب مردم به استفاده از ابزارهای بومی، ساماندهی فضای پیام رسانها در کشور و حمایت از پیام رسانهای بومی را به ۵ دستگاه مرتبط تکلیف کرد.

  ۵ تکلیف برای حمایت از پیام رسانهای بومی

  مصوبه حمایت از پیام رسانهای بومی ۵ دستگاه شامل قوه قضاییه، وزارت ارتباطات، وزارت ارشاد، سازمان صدا و سیما و بانک مرکزی را مسئول رسیدگی و حمایت از سازوکار شکل گیری این شبکه ها در کشور کرده است.

  در این مصوبه بر ۶ هدف کلان شامل «حفظ و صیانت از هویت ملی و دینی»، «قابلیت پیشگیری از جرایم و مدیریت و اعمال قوانین و مقررات کشور»، «اعتمادسازی و صیانت از حقوق شهروندی، حریم خصوصی، امنیت ملی و عمومی»، «ذخیره‌سازی و پردازش داده‌های عظیم مرتبط با فعالیت پیام‌رسان‌های اجتماعی در داخل کشور و ممانعت از دسترسی غیرمجاز به آن‌ها»، «توسعه و تسهیل تولید محتوای داخلی و ارتباطات سالم اجتماعی و اقتصادی براساس نیازمندی‌های داخلی و ارزش‌های اسلامی ـ ایرانی» و نیز «بسترسازی و حمایت از پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی»، تاکید شده و هر یک از دستگاههای نامبرده موظف به انجام اقداماتی برای رسیدن به این اهداف شدند.

  وزارت ارتباطات مسئول تدوین شرایط و ضوابط اعطای مجوز فعالیت به پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی و خارجی شد و اعطای تسهیلات مؤثر کم بهره برای توسعه‌دهندگان داخلی، امکان اتصال متقابل با ارائه‌دهندگان خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات، امکان عرضه خدمات الکترونیکی عمومی همچون دولت الکترونیک، خدمات بانکی و شهری در پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی و نیز به حداقل رساندن هزینه‌های مرتبط با مصرف پهنای باند از جمله حمایتهایی است که مسئولیت آن به وزارت ارتباطات واگذار شده است.

  طبق این مصوبه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای توسعه فعالیت پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی نیز مکلف به تهیه و تدوین ضوابط و شرایط انتشار محتوا، تبلیغات، صیانت از داده‌ها، مواجهه با تخلفات، ناهنجاری‌ها و تهاجم فرهنگی در پیام‌رسان‌های اجتماعی شد. نظارت بر انتشار محتوا و تبلیغات و صیانت از داده‌ها در پیام‌رسان‌های اجتماعی مطابق مجوزهای صادره و نیز حمایت و بسترسازی برای افزایش تولید محتوای مبتنی بر فرهنگ اسلامی ـ ایرانی و تسهیل دسترسی کاربران به آن‌ها از دیگر وظایف وزارت ارشاد است.

  سازمان صدا و سیما موظف شد برای ترویج و آموزش کاربری همگانی پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی و ارتقاء آگاهی و مهارت مردم در بهره‌برداری از ظرفیت آن‌ها و مـقابله با مخاطرات آن‌ها در زندگی فردی و اجتماعی کاربران، اقدام به تولید و پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی مناسب کند.

  قوه قضائیه نیز برای صیانت از حقوق شهروندی، حریم خصوصی، امنیت عمومی و اعتمادسازی، موظف به تدوین آیین‌نامه‌ای در راستای حمایت حقوقی از تداوم کسب و کار و فعالیت پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی و بازبینی مصادیق محتوای مجرمانه شد که این آیین‌نامه باید به گونه‌ای تنظیم شود که ضمن صیانت از حقوق شهروندی، مسئولیت کاربر در قبال محتوایی که منتشر می‌کند و مسئولیت ارائه‌دهندگان پیام رسان اجتماعی داخلی طوری تعیین شود که امکان رقابت پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی با پیام‌رسان‌های اجتماعی خارجی را تقویت کند.

  بانک مرکزی نیز باید امکان پرداخت آنلاین - برخط - را برای کسب و کارهای مبتنی بر پیام‌رسان اجتماعی داخلی فراهم و ضوابط و شرایط مربوط را با هماهنگی مرکز ملی فضای مجازی تدوین و ابلاغ کند.

  کوچ داوطلبانه کاربران ایرانی به پیام رسانهای داخلی

  ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی اسفندماه ۹۶ در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، از پیگیری نظارت بر اجرای مصوبه ساماندهی پیام رسان ها خبر داد و گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته، آنچه که مربوط به وزارت ارتباطات در اجرای این مصوبه می شد، از سوی این وزارتخانه به مرکز ملی فضای مجازی ارائه شده در همین حال سازمان صدا و سیما همکاری خوبی در اجرای این مصوبه داشته و به آنچه که برعهده اش گذاشته شده، عمل کرده است.

  وی با بیان اینکه وزارت ارتباطات مجری وام ۵ میلیارد تومانی به پیام رسان های داخلی است، گفت: این وزارتخانه اعلام می کند که مشکلی برای اعطای این تسهیلات ندارد و مراحل نهایی را در این زمینه می گذراند. هم اکنون پیام رسان های داخلی حدود ۱۲ تا ۱۳ میلیون کاربر دارند.

  دو روز پیش نیز دبیر شورای عالی فضای مجازی در جلسه بررسی وضعیت پیام رسانهای داخلی در مجلس، با بیان اینکه سندی در حمایت از پیام رسان های بومی تدوین شده است، تاکید کرده است که برنامه شورای عالی فضای مجازی برای تقویت شبکه های پیام رسان داخلی، اجرای استراتژی کوچ داوطلبانه از تلگرام است.

  به گفته وی، «شبکه ملی پیام رسان تعیین کننده مرزهای ملی ما است و مرزهای ملی ما روی سکوهای فضای مجازی شکل می گیرد. این سکوها اثرگذاری ملی و وسیع دارد و مانند زیرساخت های حیاتی کشور هستند. این درحالی است که ۹۰ درصد کاربران شبکه های اجتماعی در ایران از تلگرام استفاده می کنند اما تلگرام گزارش سالیانه به ایران ارائه نمی کند و ایران از سهامداران آن نیست؛ ما نمی دانیم پاول دورف مسئول تلگرام تبعه چه کشوری است و شبکه تلگرام زیر نظر چه کشوری اداره می شود. تلگرام به شدت هزینه بر است اما هیچ محل درآمدی برای آن اعلام نشده است. تلگرام قابلیت های ویژه ای مانند کانال دارد که در هیچ نرم افزار دیگری آن را مشاهده نمی کنیم.»

  فیروزآبادی با اشاره به انتشار سند اخیر تلگرام در مورد برنامه های سال ۲۰۱۸ از جمله ورود رمزارز و راه اندازی فیلترشکن گفت: « این رمزارزها قابلیت دولت گریزی و بلادرنگ بودن را دارند و بازیگر اصلی «رمزارز گرام»، تلگرام است. رمزارز در آینده به عنوان بخشی از پول ملی در گردش ملی مورد استفاده قرار خواهد گرفت که موضوع مهمی است. به بیان دیگر در صورتی که برنامه های سند تلگرام اجرایی شود، تا پایان سال ۲۰۱۹ شاهد اقتصاد جدیدی در کنار اقتصاد ملی کشور خواهیم بود.

  رئیس مرکز ملی فضای مجازی اجرای استراتژی کوچ داوطلبانه از تلگرام را برنامه شورای عالی فضای مجازی برای تقویت شبکه های پیام رسان داخلی عنوان کرد و گفته است: تلاش داریم از طریق صدا و سیما موضوع را برای مردم تشریح کنیم. متأسفانه بیشترین مرجع اطلاعات ما مطبوعات غربی هستند این در حالی است که در این کشورها تلگرام اثرات اقتصادی و اجتماعی بالایی مثل ایران ندارد. از سوی دیگر تلاش داریم در دانشگاه ها و آموزش و پرورش از ارائه خدمات در تلگرام خودداری کنیم.

  فتوای شرعی برای پیام رسانهای بومی

  علاوه بر تاکید مصوبه شورای عالی فضای مجازی بر اعتمادسازی و صیانت از حریم خصوصی افراد در پیام رسانهای داخلی که می تواند رونق این شبکه ها را در میان کاربران ایرانی تضمین کند، اهمیت این موضوع به حدی رسیده است که رهبر انقلاب نیز دو روز گذشته در دیدار جمعی از مسئولان و مدیران نظام با ابراز خرسندی از تبدیل شدن مطالبه ایجاد پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی به مطالبه‌ای عمومی، تاکید کردند که تعرض به امنیت و حریم مردم در پیام‌رسان‌های داخلی «حرام شرعی» است.

  دراین باره محمدجواد آذری جهرمی در جلسه بررسی وضعیت پیام رسانها که در کمیسیون صنایع مجلس برگزار شد، با تاکید بر اینکه برای بحث امنیت اطلاعات و حریم خصوصی در شبکه های پیام رسان قوانینی داریم و آیین نامه آن توسط قوه قضاییه تدوین شده است، گفت: این موضوع نیاز به شفاف سازی بیشتری دارد. مصادیق صدور احکام قضایی باید شفاف تر اعلام شود و این مساله  نیازمند حمایت قانونی مجلس است. دین ما و قوانین ما تاکید بر این مساله دارند و اکنون با شفاف سازی قانونی باید ضمانتهای اجرایی را روشن کرد.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه نقدهایی از امنیت پیام رسانهای داخلی مطرح می‌شود که برخی صحیح است و برخی سیاه نمایی، تاکید کرد: حساسیت در این پیام رسانها به حریم خصوصی مردم است و قوانین حمایتی از این شرکتها برای رعایت حریم خصوصی کاربران لازم است. وزارت ارتباطات لایحه‌ای در این حوزه آماده کرده که تلاش می‌کنیم با فوریت بالا به مجلس ارسال کنیم.

  به پیام رسانهای بومی اعتماد کنیم

  رسول جلیلی ، عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به مزایا و معایب پیام رسانهای بومی و لزوم ضرورت استفاده از شبکه های اجتماعی در عصر کنونی گفت: هم اکنون پیام رسانها به عنوان یک رسانه، بستری برای انجام برخی از کارهای جاری زندگی و نیازهای روزمره ما هستند. به نحوی که از نیاز ارتباطی تا سرگرمی و انجام برخی کارهای خارج از خانه  و در خدمات خانه از طریق پیام رسانها قابل تامین است. به بیان دیگر همانطور که در دهه های قبل داشتن یک خط تلفن یک نیاز مطرح می شد، امروز پیام رسانی یک نیاز است و اصل ضرورت استفاده از پیام رسانها مشخص شده است.

  وی با تاکید براینکه در حال حاضر بحث این است که ما برای رفع این نیاز، از چه بستری استفاده کنیم و این بستر توسط چه کسانی ارائه شده و مدیریت می شود، خاطرنشان کرد: موضوع این است که کاربر باید بداند اگر مشکلی از طریق استفاده از این شبکه ها برای وی پیش بیاید چه نهاد و یا سازمانی از وی حمایت می کند. این سوالات ما را به پاسخ می رساند که نیاز خود را روی پیام رسانی بگذاریم که بتوانیم به آن اعتماد کنیم.

  جلیلی با اشاره به اینکه در آینده شبکه های پیام رسان خدمات بیشتری ارائه خواهند داد و ما الزاما باید نیازهایمان را از طریق این شبکه ها مرتفع کنیم، گفت: باید زندگی خود را روی پیام رسانی بگذاریم که بتوانیم به آن اعتماد کنیم. در این زمینه اعتماد به پیام رسان های داخلی بیشتر خواهد بود چرا که این شبکه ها در کشور به ثبت رسیده و دارای مجوز هستند. اگرچه ممکن است امکان شناسایی دقیق این خدمات دهنده برای کاربر فراهم نباشد اما پلیس، نیروی انتظامی، قوه قضاییه، وزارت ارتباطات، وزارت ارشاد و به طور کل مجموعه حاکمیت که قرار است برای یک شهروند امنیت ایجاد کند، این شبکه را می شناسند و کاربر می تواند به اعتماد جایی که به این شبکه پیام رسان مجوز داده است به آن اعتماد کند.

  اعتماد به پیام رسانهای داخلی پایه ای برای فناوریهای جدیدتر

  عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه این اعتماد غیرمستقیم به پیام رسان های داخلی و یا پیام رسان خارجی که در داخل کشور مجوز فعالیت دارد برای مجوز دهنده، مسئولیت ایجاد می کند، اظهار داشت: در این صورت هرگونه مشکل اقتصادی، اجتماعی و حریم شخصی کاربر قابل رسیدگی است و کاربر می تواند به نهاد مجوز دهنده مراجعه کرده و اعاده حیثیت و یا اعاده مال از دست رفته کند.

  وی با تاکید براینکه استفاده از پیام رسانهای داخلی از این جهت عقلانی است و ما باید از بسترهای دارای مجوز استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: در کنار این عقلانیت ، می توان حسن وطن دوستی و همنوع پرستی نیز داشت و با هدف کمک به ایجاد اشتغال و توسعه فناوری داخلی، از پیام رسانهای داخلی استفاده کرد. چرا که استفاده از یک فناوری داخلی، باعث ایجاد یک بستر اشتغال و توسعه توسط یک کارآفرین داخلی می شود.

  جلیلی با بیان اینکه استفاده از پیام رسانهای بومی در کنار حس اعتماد، ارزش افزوده در درون کشور ایجاد کرده و باعث سرمایه گذاری می شود، افزود: این فناوری درصورت رشد، می تواند پایه ای برای فناوریهای بعدی نیز باشد. چرا که کمک به رشد یک پیام رسان بومی، نیازهای نسلهای بعدی را فراهم می کند و در غیراین صورت استفاده از پیام رسان خارجی، باعث سوزاندن ریشه فناوری داخلی می شود و عملا ارتقای فناوری ممکن نخواهد بود.

  ریشه بی اعتمادی به پیام رسانهای بومی در خارج از کشور است

  این عضو شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر اینکه اعتماد مردم به پیام رسانهای بومی دیده می شود، ادامه داد: اما برخی از سیاسیون و رسانه ها، جریانی ایجاد کردند که ریشه های بخشی از این جریان، در خارج کشور و در اختیار معاندان نظام و ایران است تا نشان دهند که هر طور هست باید ریشه یک فناوری داخلی زده شود و ساده ترین مکانیزم برای حذف این فناوری، این است که به مردم تلقین شود این فناوری مورد اعتماد نیست.

  وی افزود: در صورتی که به طور قطع و یقین اعتمادی که من شهروند و من ایرانی به پیام رسان ایرانی دارم از اعتمادم به یک پیام رسان خارجی بیشتر است.

  قانون و شرع به حمایت از پیام رسانهای بومی آمدند

  جلیلی با بیان اینکه پیام رسان داخلی دارای مجوز بوده و خود را در مقابل این مجوز مسئول می داند، گفت: پیام رسان داخلی خود را برای آینده زندگی صنعتی و حرفه ای خود مسئول می داند و نخواهد گذاشت به آن خدشه وارد شود. در همین حال طبق فتوای تاریخی رهبر انقلاب، مساله حفظ امنیت شخصی در پیام رسانهای بومی به یک موضوع شرعی تبدیل شده است و کسانی که این خدمت را می دهند اگر خلاف مساله حفظ حریم خصوصی انجام دهند کار خلاف شرع انجام داده اند.

  وی تاکید کرد: هم اکنون دو موضوع در هم تنیده شده که هم بحث شرع است و هم بحث قانون. به بیان دیگر برای حمایت از حریم خصوصی در پیام رسانهای بومی، هم قانون داریم و هم فتوای تاریخی شرعی داریم. این فتوا را می توان با فتوای تحریم تنباکو قیاس کرد. یعنی «فتوای تحریم دخالت در حریم خصوصی مردم توسط هر شرکت، شخص و نهادی» و اگر اینها را با هم ترکیب کنیم ، هر عقلی می گوید که ترکیب اینها با هم اعتمادی که یک شهروند لازم دارد را به آن می دهد و همه این موارد در مورد پیام رسان خارجی اصلا وجود ندارد.

  تست یک ساله ۵ پیام رسان برای جایگزینی تلگرام

  عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه ۵ پیام رسان بومی توسط مرکز ملی فضای مجازی معرفی شده اند و حداقلهای مورد نیاز را برای ارائه سرویس دارند، گفت: زیرساختها برای سرویس دهی این شبکه ها فراهم است. در این زمینه تستهایی ظرف یک سال اخیر در مرکز ملی فضای مجازی انجام شده است و مجموع این پیام رسانها، توانایی پذیرش مجموع مشترکان فعلی ما را دارند.

  وی افزود: بخشی از جمعیت ما هم اکنون روی این پیام رسانها سرویس می گیرند و بخشی نیز هنوز به سراغ آنها نیامده اند که ممکن است به این جمع بندی برسند که مهاجرت کنند. براین اساس مهاجرت از یک پیام رسان به مجموع پیام رسانهای دیگر ، خللی در تعاملات آحاد جامعه ایجاد نمی کند و به نظر من این زیرساخت و پتانسیل وجود دارد.

  جلیلی نام این ۵ پیام رسان مورد تایید مرکز ملی فضای مجازی را پیام رسان های «ویسپی»، «ای گپ»، «گپ»، «بیسفون پلاس» و «سروش» عنوان کرد.

  نگران فیلترشدن تلگرام نباشیم...

  اگر چه مقاومت در برابر تغییر همیشه وجود دارد و به احتمال زیاد در صورت عدم وجود پیام رسانی چون تلگرام در ابتدا با این مقاومت و مخالفتها مواجه هستیم اما با در نظر گرفتن معایب سرمایه گذاری روی یک بستر خارجی و تعمق بیشتر در این زمینه، شاید بتوان راحت تر از یک شبکه خارجی به داخلی کوچ کرد. از سوی دیگر اعتماد به فناوریهای داخلی و توان استارتاپ های کشور می تواند راه را برای توانمند کردن پیام رسانهای داخلی و سایر فناوریهای مرتبط با آن باز کند.

  در هر حال در صورتی که برخی اخبار مبنی بر فیلتر شدن شبکه تلگرام تا آخر فروردین یا تا ۲۰ روز دیگر تایید شود، نگرانی بابت فیلترشدن این شبکه خارجی وجود ندارد و پیام رسانهای بومی با ویژگیهایی که دارند در صورت فراهم بودن زیرساختها، می توانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند چه بسا بتوانند خدمات بیشتر، متفاوت و یا بومی تری را نیز به کاربران ارائه دهند.

]]>
اجاره خودرو ارزان تهران 2018-04-10T13:58:47+01:00 2018-04-10T13:58:47+01:00 tag:http://ghasedak17.mihanblog.com/post/57 مدیر وبلاگ اجاره خودرو ارزان تهران تاریخچه اجاره خودرو ارزان فرقی نمی کند که می خواهید به کدام یک از کشور های جهان سفر کنید یا از کدام کشور به ایران می آیید کرایه اتومبیل ارزان تهران گرد از بهترین گزینه ها برای سفر کردن است که ممکن است کل ما آن را تجربه کرده باشیم بدون انکه با خویش اندیشه نماییم که تاریخچه کرایه خودرو و کرایه ماشین ارزان چه بوده است   تاریخچه اجاره ماشین اعتقاد بر این است که صنایع اجاره ماشین در ایالات متحده در سال 1916 آغاز شده است، زمانی که یک فوت شد نبراسکا

اجاره خودرو ارزان تهران

تاریخچه اجاره خودرو ارزان

فرقی نمی کند که می خواهید به کدام یک از کشور های جهان سفر کنید یا از کدام کشور به ایران می آیید کرایه اتومبیل ارزان تهران گرد از بهترین گزینه ها برای سفر کردن است که ممکن است کل ما آن را تجربه کرده باشیم بدون انکه با خویش اندیشه نماییم که تاریخچه کرایه خودرو و کرایه ماشین ارزان چه بوده است

 

تاریخچه اجاره ماشین

اعتقاد بر این است که صنایع اجاره ماشین در ایالات متحده در سال 1916 آغاز شده است، زمانی که یک فوت شد نبراسکا به نام جو ساندرز تصمیم به فروش مدل Ford T خود را به محلی برد و برای بازدید به تجار داد.

این کارآفرین باهوش یک مسافت پیما را به چرخ جلو وسیله نقلیه متصل می کند و 10 سنت به ازای یک مایل از کسانی که از اتومبیل بهره‌گیری کرده بودند اخذ کرد
چندان درازا نکشید الی سوندرز متوجه شد که او به یک ایده کسب و کار فایده آورده دست پیدا کرده است. الی سال 1925، کمپانی مستقل سوندرز رشد کرد تا عملیات را در 21 ایالت شامل شود.

تاریخچه اجاره ماشین ارزان

تاریخچه اجاره خودرو ارزان

اعلانها رنت ماشین

 

سوندرز در ضمن شروع به گردآوری وسیله نقلیه خود را در این دوران کرد – کهن ترین اعلان های کرایسلر از دهه 1920 که می گوید ناوگان کار رنت دربرگیرنده تقریبا 1 میلیون دلار از وسایل نقلیه کرایسلر بوده است

رقبای او به سرعت بر مدل منحصر به فرد اجاره ماشین سوندرز دست یافتند، و مدتها بعد از آن والتر جاکوبز آغاز به خرید یک دوجین مدل T Fords برای خویش کرد.

الی سال 1923، سوداگری جاکوبس در فروش سالانه بیش از یک میلیون دلار درآمد داشت.

این دو نفر کارخانه های کرایه خودرو مستقل خود را از ساخته اند، ولی تنها یک نفر در رأس آن قرار می گیرد.

در اواسط دهه 1920، جاکوبز آشنایی آقای جان هرتز، مالک کمپانی زرد  در شیکاگو را به دست آورد. هرتز در پایان شرکت اجاره خودرو ارزان جاکوبز را خرید، زایش آنچه که الان احد از بزرگترین شرکتهای کرایه خودرو در این کشور است.

پس از آن، جنرال موتورز از کمپانی فرآوری آشغال زرد هرتز خریداری می کرد و به عنوان بخش اجاره ماشین از شرکت کار رنت
جنگ جهانی دوم به اتفاق با اشاعه سیستم خط آهن کشور، باعث تسهیل رشد تقاضای اجاره خودرو در سراسر ایالات متحده شد. Rail Extensions، Inc.، با آژانس های کرایه ای کار کرده است.

فضای کابین کرایه در ایستگاه های راه آهن را گزین کردن می دهد. آنها حتی خدمات تلگراف را برای مشتریان خط آهن ارائه دادند تا بتوانند اتومبیل را در یک ایستگاه رزرو کرده و در مقصد دیگری آنها را گزینش کنند

خودروی پرطرفدار صنعتی از سنه 1946 لغایت 1970

 

صنایع کرایه اتومبیل کماکان به دنبال جنگ جهانی دوم پیوسته داشت. در واقع، شمردن از آن سررسید پرتو داد که صنعت کرایه ماشین با سرعت رشد گرد دیگر از شیوه های ترابری دوست داشتنی – خطوط هوایی است همانطور که تعداد مسافرهای هواپیمایی رشد کرده است، دربایستن به وسایل نقلیه بیشتری نیز هستی دارد.

همانطور که با خط آهن بود، مدت ها بود که شرکت های اجاره اتومبیل آغاز به اندکی سخن را باز کنید محل های کرایه در تو فرودگاه های کبیر کردند

پادشاه واقعی کارخانه کرایه تاکسی فرودگاه تا سنه 1946 ظاهر نشد، زمانی که آقای وارن اویس هواپیمایی Avis Airlines Rent A را در فرودگاه Willow Run دیترویت راه اندازی کرد.

سوداگری خود را فقط با سه وسیله نقلیه آغاز کرد. بر خلاف دیگر شرکت های اجاره ای، که اکثر پروا خویش را در مورد مکان های کرایه “مرکز شهر” متمرکز کرده اند، Avis تمامی تلاش های خود را در مقوله ایجاد حق بیمه های فرودگاه متمرکز کرده است. Avis حتی از شرکت های هواپیمایی خویش برای ترویج شرکت خود و جذب مشتریان اخیر از آسمان استفاده می کرد

صنایع اجاره خودرو امروز

 

صنایع کرایه اتومبیل در درازا سی سنه ماضی گواه رکود و کبودی های زیادی بوده است، زیرا افزایش چشم وهمچشمی بیچارگی به برنامه های تخفیف ابتکاری و بها های پیچیده را ایجاد کرده است.

این چشم وهمچشمی برش حلق مایه شد که بسیاری از کمپانی های کرایه ای مستقل خودرو در اوایل دهه 1980 کمپانی کنند
شرکت های اتومبیل سازی بزرگ در سنه 1980 آغاز به علاقه مند شدن به صنایع اجاره خودرو کردند، چرا که اسلحه های برتر مانند فورد و کرایسلر علاقه خاصی به بعضی از سازمان های کبیر اجاره زنجیره ای خریداری کردند.

تا به امروز، بسیاری از سلسله های کبیر هنوز توسط تولید کنندگان اتومبیل کنترل می شوند و اجاره خودرو کار رنت نیز احد از شرکت های اجاره ماشین بدون راننده است

]]>
درمان دارویی جدید داروی دیابت می تواند موجب کاهش چربی کبد شود 2018-04-05T00:46:19+01:00 2018-04-05T00:46:19+01:00 tag:http://ghasedak17.mihanblog.com/post/56 مدیر وبلاگ داروی دیابت می تواند موجب کاهش چربی کبد شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان داروی دیابت می تواند موجب کاهش چربی کبد شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان به گزارش خبرنگار مهر، در افراد مبتلا به دیابت نوع۲، بیماری کبد چرب غیرالکلی شایع است و می تواند منجر به بیماری شدید کبدی موسوم به "استاتو هپاتیت غیرالکلی" شود. محققان مشاهده کردند بزرگسالان میانسال که دارویempagliflozin  دریافت کردند، بعد از ۲۰ هفته درمان به طور متوسط ۱۶.۲ تا ۱۱.۳ درصد کاهش در میزان چربی کبدی شان م

داروی دیابت می تواند موجب کاهش چربی کبد شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • داروی دیابت می تواند موجب کاهش چربی کبد شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار مهر، در افراد مبتلا به دیابت نوع۲، بیماری کبد چرب غیرالکلی شایع است و می تواند منجر به بیماری شدید کبدی موسوم به "استاتو هپاتیت غیرالکلی" شود.

  محققان مشاهده کردند بزرگسالان میانسال که دارویempagliflozin  دریافت کردند، بعد از ۲۰ هفته درمان به طور متوسط ۱۶.۲ تا ۱۱.۳ درصد کاهش در میزان چربی کبدی شان مشاهده شد.

  از سوی دیگر یافته ها نشان داد گروه کنترل فقط شاهد کاهش حداقل از ۱۶.۴ تا ۱۵.۶ درصد در میزان چربی کبدشان بودند.

  «امبری میتال»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان مدانتا هند، در این باره می گوید: «علیرغم این حقیقت که استاتو هپاتیت غیرالکلی ممکن است به سیروز کبدی و سرطان کبد تبدیل شود، تاکنون هیچ دارویی برای درمان کبد چرب غیرالکلی یا استاتو هپاتیت غیرالکلی تایید نشده است و داروهای نظیر متفورمین، پیوگلیتازون و ویتامین E دارای موفقیت محدودی در کاهش چربی کبد بوده اند.»

  میتال در ادامه می افزاید: «نتایج ما نشان می دهد داروی empagliflozin ممکن است به درمان کبد چرب غیرالکلی کمک کند.»

  مطالعات قبلی پتانسل داروی دیابت empagliflozin را در کاهش چربی کبد در موش های مبتلا به کبد چرب نشان داده بود.

  وی تاکید می کند: «هنوز یافته های ما اثبات نکرده اند که empagliflozin به درمان کبد چرب غیرالکلی کمک کرده یا از استاتو هپاتیت غیرالکلی پیشگیری می کند، اما نتایج اولیه امیدبخش بوده و احتمال وجود فواید بیشتر این دارو را نشان داده است.»

  در مطالعه جدید، بیماران ۴۰ سال به بالا که مبتلا به دیابت نوع۲ و کبد چرب غیرالکلی بودند مورد بررسی قرار گرفتند.

  این دارو عمدتا با افزایش دفع گلوکز از طریق ادرار عمل می کند و منجر به کاهش میزان گلوکز خون و وزن بدن می شود.

]]>
سینما جشنواره ۷فروردین رکورد فروش در سینمای ایران شکست/اعلام آمار از کانال رسمی 2018-04-02T01:31:00+01:00 2018-04-02T01:31:00+01:00 tag:http://ghasedak17.mihanblog.com/post/55 مدیر وبلاگ ۷فروردین رکورد فروش در سینمای ایران شکست/اعلام آمار از کانال رسمی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان ۷فروردین رکورد فروش در سینمای ایران شکست/اعلام آمار از کانال رسمی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان علی سرتیپی رییس کانون پخش کنندگان سینمای ایران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به استقبال رو به افزایش مخاطبان آثار سینمای ایران در اکران نوروزی نسبت به سال های گذشته بیان کرد: خوشبختانه فروش هفت روز اخیر آثار سینمایی به نمایش درآمده در اکران نوروزی نشان داد که میزان فروش فیلم

۷فروردین رکورد فروش در سینمای ایران شکست/اعلام آمار از کانال رسمی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • ۷فروردین رکورد فروش در سینمای ایران شکست/اعلام آمار از کانال رسمی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  علی سرتیپی رییس کانون پخش کنندگان سینمای ایران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به استقبال رو به افزایش مخاطبان آثار سینمای ایران در اکران نوروزی نسبت به سال های گذشته بیان کرد: خوشبختانه فروش هفت روز اخیر آثار سینمایی به نمایش درآمده در اکران نوروزی نشان داد که میزان فروش فیلم ها نسبت به سال گذشته با وجود اینکه قیمت بلیت ها در برخی از سینماها با همان نرخ سال قبل ارایه می شود، روند رو به افزایشی داشته و استقبال مردم بسیار گرم تر شده است.

  وی ادامه داد: میزان استقبال مخاطبان در روز گذشته به اوج خود رسید به طوری که طبق آخرین اطلاعات و آمار به دست آمده فروش فیلم های اکران نوروزی در تهران و شهرستان ها روز گذشته به مرز یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان رسید که این فروش خوب نویددهنده روزهای خوبی برای سینمای ایران در سال ۹۷ است. روز گذشته پرفروش ترین تاریخ سینمای ایران بود که یک روز فروش با یک ماه فروش سال گذشته برابری می کرد.

  سرتیپی همچنین خبر داد: در سال جاری تنها منبع رسمی آمار فروش فیلم ها کانون پخش کنندگان سینما خواهد بود.

  این تهیه کننده تصریح کرد: بر این باورم امسال سال خوبی برای سینمای ایران خواهد بود و سالی که نکوست از بهارش پیداست. به هر حال افتتاح پردیس های سینمایی جدید در تهران و شهرستان ها از جمله «اطلس مشهد»، «باغ کتاب»، «شهرک»، «ستاره تبریز» و سالن های دیگر تاثیر بسیار زیادی در استقبال گرم مردم داشته که امیدوارم ادامه دار باشد.

  ویافزود: این نوید را به تمامی دست اندرکاران سینمای ایران می دهم که سال ۹۷، سال خوبی برای سینمای ایران است. از همین جا از همه فعالان سینما به ویژه کارکنان سینما که در بسیاری از موارد تا صبح در محل کار خود حضور دارند خسته نباشید ویژه می گویم که سعی در پرکردن اوقات فراغت و سرگرمی مردم دارند.

  رییس کانون پخش کنندگان سینما در پایان از رفع موقت مشکل فنی سامانه «سینما تیکت» برای خرید بلیت فیلم ها خبر داد و گفت: تا آنجا که اطلاع پیدا کردم مشکل فنی سامانه «سینما تیکت» که تا روز گذشته ادامه داشت، فعلا حل شده و مخاطبان می توانند نسبت به خرید بلیت اقدامات لازم را انجام دهند.

]]>
اقتصاد ایران جهان - منافع اقتصادی در گرو فاصله گرفتن از دلار/کاهش هزینه ها با هجینگ 2018-03-29T01:20:37+01:00 2018-03-29T01:20:37+01:00 tag:http://ghasedak17.mihanblog.com/post/54 مدیر وبلاگ منافع اقتصادی در گرو فاصله گرفتن از دلار/کاهش هزینه ها با هجینگ - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان منافع اقتصادی در گرو فاصله گرفتن از دلار/کاهش هزینه ها با هجینگ - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما؛ قدیر قیافه گفت: تصمیم گرفته شده مبنی بر حذف دلار  از مبادلات تجاری کشور نشان می‌دهد بانک مرکزی سعی دارد به صورت جدی نقش دلار آمریکا را در مبادلات تجاری خود کمرنگ سازد. روشن شدن هدف دولت از اتخاذ چنین تصمیمی بسیار مهم است؛ زیرا د

منافع اقتصادی در گرو فاصله گرفتن از دلار/کاهش هزینه ها با هجینگ - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • منافع اقتصادی در گرو فاصله گرفتن از دلار/کاهش هزینه ها با هجینگ - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما؛ قدیر قیافه گفت: تصمیم گرفته شده مبنی بر حذف دلار  از مبادلات تجاری کشور نشان می‌دهد بانک مرکزی سعی دارد به صورت جدی نقش دلار آمریکا را در مبادلات تجاری خود کمرنگ سازد. روشن شدن هدف دولت از اتخاذ چنین تصمیمی بسیار مهم است؛ زیرا در حال حاضر عملا قادر به جابجایی دلار به صورت رسمی نیستیم به شکلی که حتی با ثبت سفارش ها به دلار نیز به خاطر مشکلات موجود، امکان حواله پول برای یک سری از بانک ها وجود ندارد.

  وی این سیاست گذاری را مثبت ارزیابی کرد و افزود: به دلایلی چون تحت تاثیر قرار گرفتن جو روانی بازار و رونق سایر ارزها در تعاملات تجاری، این تصمیم را مثبت می دانم. در حال حاضر ما با روسیه با یورو و امارات با درهم معامله می کنیم و بود و نبود دلار بعنوان واحد ارزی مبادله نقش چندانی در حجم و سرعت و ارزش مبادلات ایفا نمی کند؛ البته درست است که خیلی از ذخایر ما تبدیل به دلار می شوند و قیمت گذاری منابع معدنی و نفت که بزرگترین محصول صادراتی ماست، بر اساس دلار انجام می شود و این ارز ملاک اقتصاد ما محسوب می شود اما در عین حال وقتی می خواهیم اما ذخایرمان را بگیریم مجبوریم با ارزهای ملی آن کشورها بگیریم در نتیجه به نظر می رسد که ما نیازمند این نباشیم که برای خرید کالاهایمان از خارج، با یک ارز تحت تحریم معامله کنیم و این نیاز امروز اقتصاد کشور است.

  عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: ما همواره به دنبال کناره گرفتن از معاملات با دلار بوده ایم و می خواهیم ارز ملی مان را با ارزهای ملی دیگر کشورها مبنای مبادلات دو جانبه قرار دهیم و این اتفاق می تواند یک گام در جهت رسیدن به این هدف باشد.

  قیافه در مورد نقد برخی از فعالان اقتصادی با این محتوا که ممنوعیت ثبت سفارش با دلار به دلیل افزوده شدن هزینه مبادله منجر به افزایش قیمت تمام شده خواهد، گفت: هزینه تبدیل، یک واقعیت است اما از آنجای یکه نرخ تبدیل ارزها به یکدیگر در بازار جهانی مشخص است بعید است تاثیر چندانی بر مبادلات و نرخ تمام شده آن داشته باشد، به عنوان مثال این ارزها با یک یا دو صدم درصد می توانند جا به جا شوند؛ ضمن اینکه فروشندگان کالا اگر مبنای فروششان دلار باشد و با ارز دیگری ال سی یا حواله دریافت کنند و یا به صورت مدت دار کالای شان را فروخته باشند در همان ابتدای کار اقدام به هج ارزی می کنند و با قرار گرفتن در حاشیه امن، روزی که قرار است ارزشان را بگیرند آن ارز را بر اساس مبنا می فروشند؛ عملا هجینگ جلوی تحمیل هزینه را خواهدگرفت.

  وی با تاکید بر این مهم که هجینگ جلو تحمیل هزینه ها را خواهد گرفت، گفت: اگر ما ثبت سفارش را با یورو انجام داده و خریدمان را با فروشنده بر اساس دلار بسته باشیم، امروز که قرار است معامله اتفاق افتاده و ال سی مبادله شود در صورتی که نرخ برابری دلار با یورو کاهشی بوده باشد ارزش دلار کم می شود و این به نفع من خریدار است و قیمت تمام شده کاهش می یابد.

]]>
نقد و بررسی کتاب «مارکسیست‌ها» به کتابفروشی‌ها آمدند 2018-03-25T01:40:52+01:00 2018-03-25T01:40:52+01:00 tag:http://ghasedak17.mihanblog.com/post/53 مدیر وبلاگ «مارکسیست‌ها» به کتابفروشی‌ها آمدند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان «مارکسیست‌ها» به کتابفروشی‌ها آمدند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان به گزارش خبرنگار مهر،  کتاب «مارکسیست‌ها» نوشته سی. رایت میلز به تازگی با ترجمه خشایار دیهیمی‌توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شده است. نسخه اصلی این کتاب در سال ۱۹۶۲ منتشر شده است. مترجم کتاب در ابتدای آن، نوشته است که این کتاب قصه یا قصه‌هایی دارد. «مارکسیست‌ها» نصفه و نیمه منتشر می‌شود؛ چهل و یک سال بعد از نگارش، و بیست و دو

«مارکسیست‌ها» به کتابفروشی‌ها آمدند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • «مارکسیست‌ها» به کتابفروشی‌ها آمدند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار مهر،  کتاب «مارکسیست‌ها» نوشته سی. رایت میلز به تازگی با ترجمه خشایار دیهیمی‌توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شده است. نسخه اصلی این کتاب در سال ۱۹۶۲ منتشر شده است.

  مترجم کتاب در ابتدای آن، نوشته است که این کتاب قصه یا قصه‌هایی دارد. «مارکسیست‌ها» نصفه و نیمه منتشر می‌شود؛ چهل و یک سال بعد از نگارش، و بیست و دو سال پس از ترجمه‌اش. «سال ۵۹ بود. هنوز مارکسیست‌ها، با گروه‌های رنگ وارنگشان کیاوبیایی داشتند. جلساتشان برقرار بود، روزنامه‌هایشان انتشار می‌یافت، جدل به اصطلاح تئوریک با هم داشتند و هنوز گروهک و محارب نشده بودند. در دنیا هنوز دولت قَدرقدرت شوروی عرض اندام می‌کرد و کعبه آمال عده ای، و از نظر عده ای دیگر امپریالیست ثانی، سوسیال امپریالیست بود.» دیهیمی‌این کتاب را در آن سال‌ها که بخشی از توصیفش از دوران مذکور با این عبارات درج شده، انجام داده است. اما چاپ آن در روزهای پایانی سال ۹۶ میسر شده است.

  در توضیح عبارت ناقص چاپ شدن این کتاب که توسط دیهیمی‌به کار برده شده، باید گفت این کتاب به همان صورت ترجمه اولیه اش در سال ۵۹ با مختصر تغییرات منتشر شده است. به تعبیر نویسنده «مارکسیست‌ها»، کتاب پیش رو، پیش درآمدی بر انواع مارکسیسم است و به طور عمده برای کسانی نوشته شده که این فلسفه‌ها را نمی‌شناسند و تظاهر هم نمی‌کنند که می‌شناسند. همچنین این کتاب برای مطالعه افرادی نوشته شده که با مکتب مارکسیسم آشنا هستند اما بر این باورند که کمونیست‌ها، مارکسیسم را دربست بلعیده اند پس دیگر نمی‌تواند از آنِ آنها باشد، و نیز برای آن گروه از مخاطبان که فکر می‌کنند مارکسیسم صرفا یک ایدئولوژی است.

  سی. رایت میلز پژوهشگری بود که هم اهالی دانشگاه و هم مخاطبان عمومی‌آثارش را مطالعه می‌کردند. اهمیت زندگی دانشگاهی این پژوهشگر در این بود که سعی داشت به رسالت روشنفکری خود وفادار بماند و خلاف روح زمانه، نماینده راستین اندیشه‌های انتقادی زمان خود باشد؛ به همین دلیل از متخصصان علوم اجتماعی که به عنوان مشاور به خدمت بنگاه‌های تبلیغاتی و تجاری درآمده بودند و دانش خود را وسیله مقاصد آن‌ها کرده بودند، ولی در عین حال خود را متخصص بی طرف می‌نامیدند، سخت خشمگین بود. هنگامی‌که به شوروی دعوت شد و به عنوان منتقد جامعه آمریکا مورد احترام قرار گرفت، حتی رهبر وقتِ شوروی نیز از انتقادهای آتشین این نویسنده مصون نماند.

  کتاب پیش رو، ۷ فصل دارد که عناوین شان به این ترتیب است: «آرمانها و ایدئولوژیها»، «تجلیلی از مارکس»، «متفکران کلاسیک»، «فهرستی از اندیشه‌ها»، «قواعدی برای نقد»، «ملاحظات انتقادی» و «راه‌های گذر به سوسیالیسم». در فصل سوم مقالات و نوشته‌هایی مارکس و انگلس به عنوان اصلی ترین متفکران مکتب مارکسیستی با این ترتیب درج شده اند:

  کارل مارکس: مفهوم ماتریالیستی تاریخ، کارل مارکس: شیوه سوسیالیسم علمی، کارل مارکس: مانیفست حزب کمونیست، کارل مارکس: تطور انقلابی سرمایه داری، کارل مارکس: تزهایی درباره فوئرباخ، فردریش انگلس: سوسیالیسم: تخیلی و علمی.

  در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم:

  مارکسیست‌های بی پیرایه (چه در موافقت و چه در مخالفت) طبق سنت خود مارکس عمل می‌کنند. آنها مارکس و بسیاری از مارکسیست‌های پس از او را، به عنوان بخشی مستحکم از سنت کلاسیک تفکر جامعه شناسی درک می‌کنند. آنها با مارکس هم مثل هر چهره بزرگ دیگر قرن نوزدهم، عالمانه برخورد می‌کنند، آنها با هر مرحله بعدی مارکسیسم به عنوان یک مورد ویژه تاریخی برخورد می‌کنند. آنها عموما توافق دارند که آثار مارکس علامت انحصاری جامعه قرن نوزدهم را بر خود دارد، اما الگوی عمومی‌و شیوه تفکرش را برای خودشان محوری و متناسب با تلاششان برای درک جهان‌های اجتماعی فعلی می‌دانند. برای مثال این دیدگاه آیزاک دویچر در بیوگرافی‌ها و تحلیل‌هایش از جهان شوراها، و دیدگاه جون رابینسون در مقاله ای درباره اقتصاد و مارکسیسم است. البته، این همان دیدگاهی است که در مقاله حاضر نیز وجود دارد.

  کوشش‌های دیگر برای مشخص کردن مارکسیست‌های بی پیرایه شامل عبارتهایی می‌شود نظیر عبارت ادوارد تامپسون که آنها را مارکسیزان می‌نامد، یا جوج ال. موس که مارکسیست‌های قلبا مارکسیست لقبشان می‌دهد و آنچه بسیاری نویسندگان با عنوان سنت مارکس از آن در برابر هرگونه مارکسیسم انعطاف ناپذیر و نهادی یاد می‌کنند. در میان مارکسیست‌های بی پیرایه، اگر نخواهیم فهرست را زیاد طول و تفصیل بدهیم، می‌توان از متفکران متنوعی چون ویلیام موریس (متاخر)، آنتونیو گرامشی، روزا لوکزامبورگ، جی. دی. ایچ کول، جورج لوکاچ، کریستوفر کالدول، ژان پل سارتر، جان استرایچی (متاخر)، ژرژ سورل، ادوارد تامپسون، لشک کولاکوفسکی، ویلیام آ. ویلیامز، پل سوئیزی و اریش فروم نام برد.

  این کتاب با ۲۰۹ صفحه، شمارگان ۵۵۰ نسخه و قیمت ۲۰ هزار تومان منتشر شده است.

]]>
مهمترین خبر فوتبالی اینتر میلان با ۵ گل سامپدوریا را در هم کوبید 2018-03-24T01:39:29+01:00 2018-03-24T01:39:29+01:00 tag:http://ghasedak17.mihanblog.com/post/52 مدیر وبلاگ اینتر میلان با ۵ گل سامپدوریا را در هم کوبید - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان اینتر میلان با ۵ گل سامپدوریا را در هم کوبید - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان به گزارش خبرگزاری مهر، هفته بیست و نهم رقابتهای سری آ ایتالیا روز یکشنبه با برگزاری دیدار تیم های سامپدوریا و اینتر میلان ادامه یافت که در پایان شاگردان اسپالتی میزبان خود را ۵ بر صفر شکست دادند. در این بازی مائورو ایکاری با زدن چهار گل در دقایق ۲۹ (پنالتی)، ۳۱، ۴۴ و ۵۱ ستاره میدان بود. ایوان پریشیچ نیز در دقیقه ۲۶ دی

اینتر میلان با ۵ گل سامپدوریا را در هم کوبید - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • اینتر میلان با ۵ گل سامپدوریا را در هم کوبید - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر، هفته بیست و نهم رقابتهای سری آ ایتالیا روز یکشنبه با برگزاری دیدار تیم های سامپدوریا و اینتر میلان ادامه یافت که در پایان شاگردان اسپالتی میزبان خود را ۵ بر صفر شکست دادند.

  در این بازی مائورو ایکاری با زدن چهار گل در دقایق ۲۹ (پنالتی)، ۳۱، ۴۴ و ۵۱ ستاره میدان بود. ایوان پریشیچ نیز در دقیقه ۲۶ دیگر گل اینتر را به ثمر رساند.

  اینتر با این برد قاطعانه ۵۵ امتیازی شد و جای لاتزیو را در رده چهارم جدول گرفت.

]]>
میراث فرهنگی مسافرت حذف پروازهای چارتر چهار شهر گردشگری/ کاهش ۱۰ درصدی سفرهای خارجی 2018-03-20T01:41:59+01:00 2018-03-20T01:41:59+01:00 tag:http://ghasedak17.mihanblog.com/post/51 مدیر وبلاگ حذف پروازهای چارتر چهار شهر گردشگری/ کاهش ۱۰ درصدی سفرهای خارجی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان حذف پروازهای چارتر چهار شهر گردشگری/ کاهش ۱۰ درصدی سفرهای خارجی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان به گزارش خبرنگار مهر، حرمت‌الله رفیعی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در نشست خبری که پیش از ظهر امروز سه شنبه ۲۲ اسفندماه در این انجمن برگزار شد، گفت: ۶ ماه است که تغییرات جدید در این انجمن انجام شده است و دو ماه درگیر تغییر کارهای روزمره و کارهای قانونی وزارت

حذف پروازهای چارتر چهار شهر گردشگری/ کاهش ۱۰ درصدی سفرهای خارجی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • حذف پروازهای چارتر چهار شهر گردشگری/ کاهش ۱۰ درصدی سفرهای خارجی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار مهر، حرمت‌الله رفیعی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در نشست خبری که پیش از ظهر امروز سه شنبه ۲۲ اسفندماه در این انجمن برگزار شد، گفت: ۶ ماه است که تغییرات جدید در این انجمن انجام شده است و دو ماه درگیر تغییر کارهای روزمره و کارهای قانونی وزارت کار بودیم. چهار ماه است که فعالیت خود را آغاز کرده ایم، تلاشمان این بود در صنعت گردشگری همه را به این باور برسانیم که در این صنعت باید بتوانیم حقوق خود را مثل همه صنوف دیگر احیا کنیم. جایگاه انجمن‌های گردشگری آن طور که باید اقتدار خود را داشته باشد، نبوده و نیست و از انجمن‌ها به معنای سیاهی لشگر استفاده می‌شد.

  وی گفت: اکنون به سمتی رفته‌ایم که دوستان دولتی خودشان به این باور رسیده‌اند که نظرات بخش خصوصی را اعمال کنند بدون اینکه این درخواست از سوی ما باشد. اولین گام تفاهم نامه ای است که با سازمان هواپیمایی به امضا رسانده‌ایم و کارهایی که انجمن می‌تواند انجام دهد را به ما واگذار کرده‌اند، مانند رسیدگی به شکایات، بازرسی دفاتر، تشکیل پرونده برای اخذ مجوز در صورت داشتن صلاحیت‌های لازم منهای صلاحیت‌های حراستی و...

  آژانس‌ها متخلف نیستند بلکه با قوانین آشنایی ندارند

  رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران افزود: ما باید بازرسی‌ها را به بازدید تبدیل کنیم. وقتی می‌گوییم می‌خواهیم از یک آژانس مسافرتی بازرسی کنیم، به این معناست که در وهله اول فکر می‌کنیم آن دفتر متخلف است ما با بازرسی‌هایی که به شکل قبل انجام می‌شد مخالفیم. معتقدیم دفاتری که تخلفی انجام داده اند، فی نفسه متخلف نیستند. ممکن است آنها با قوانین آشنا نبوده باشند. همان طور که از نام دفاتر خدمات مسافرتی مشخص است، یک دفتر مسافرتی محصولی را از مرجعی گرفته و به مرجع دیگر می‌دهد. تخلف در دفاتر مسافرتی حداقلی است. وقتی شب عید می شود، می گویند که باید به دفاتر برویم و بازرسی انجام دهیم. ما با این پدیده ای که چند سال است علیه دفاتر مسافرتی به وجود آمده مخالفیم. در واقع این نوع بازرسی‌ها، نشان دهنده عدم اطمینان به دفاتری است که به آن‌ها مجوز داده شده است.

  وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی‌بر اینکه چطور می‌توان گفت آژانسی که تور کشوری را به صورت زمینی برگزار می‌کند و  راننده اتوبوس همان تور، قاچاق گازوئیل انجام می‌دهد، با قوانین آشنا نبوده است گفت: راننده تخلف کرده چرا باید آژانس را تعطیل کنیم؟ آیا اگر در مدرسه‌ای معلمی تخلف کرد و یا حتی مدیر مدرسه تخلفی را انجام داد، کل مدرسه باید تعطیل شود؟  

  رفیعی بیان کرد: شاید اساس اینکه تعداد دفاتر مسافرتی به این مقدار زیاد شود درست نباشد. در کنار آن سیستم‌های اینترنتی و سایت‌ها نیز به وجود آمده اند که مردم به آنها رجوع می کنند. پس تکلیف ما با دفاتری که نیروی کار زیادی دارند چیست؟

  رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفت: با سازمان مالیاتی نیز درباره ارزش افزوده صحبت‌هایی شده است. دوایر مالیاتی سر ناسازگاری با دفاتر مسافرتی دارند. آنها نظریه کارشناسی ندارند. وقتی به آژانس مسافرتی رجوع می کنند با حجم زیاد مکاتبات ما برای اجرای یک تور ۱۰۰ هزار تومانی مواجه می شوند. مبلغ تور آنقدر نیست که برایش مالیات تعیین کنند، بنابراین برای آنها بیشتر می صرفد که به یک کارخانه بروند و با حجم کار کم، مالیات تعیین کنند.

  رفیعی گفت: هنوز عزم دولت به این سمت نرفته که گردشگری را توسعه دهد، توسعه گردشگری تنها یک شعار است. امیدواریم قوانینی تعیین کنند که کار ما را در حوزه گردشگری راحت تر کند.

  به هر قیمتی پکیج ارزان نخرید

  وی همچنین درباره نرخ تورهای مسافرتی نیز افزود: به مردم توصیه می‌کنیم به هر قیمتی به خرید پکیج ارزان تن ندهند تا پس از سفر بگویند که اگر در خانه می‌اندیم بیشتر استراحت می‌کردیم. حق مردم ایران نیست که به هر سمت و سویی بروند و با هر کیفیتی خدمات ارزان بگیرند.

  رفیعی تصریح کرد: سازمان هواپیمایی برای مسیرهای داخلی اعلام کرده از اول اسفند برای چهار شهر از جمله مشهد چارتر وجود نداشته باشد. از اول تابستان نیز برای همه پروازهای داخلی چارتر وجود نخواهد داشت. ما مدافع این تصمیم هستیم. هر چقدر بتوان پرواز برنامه‌ای داشته باشیم بهتر است.

  وی درباره نوسانات نرخ ارز نیز گفت: امیدواریم نرخ ارز ثبات خود را پیدا کند. بحث نوسانات ارزی در سفرهای داخلی و خارجی تاثیر گذاشته است، امیدواریم به یک جایگاه باثباتی برسیم. ما پیش بینی می کنیم چون برخی از سفرهای خارجی به شدت گران شده است، حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش در سفرهای داخلی داشته باشیم.

  نرخ سفرهای هوایی در ایران در مقایسه با کشورهای دیگر پایین است

  رفیعی افزود: نمی دانیم این چه سیاستی است که عوارض خروج از کشور را زیاد می‌کنند و مالیات را نیز افزایش می‌دهند و می‌گویند که هر فرد مجاز است ۵ هزار دلار از کشور خارج کند اما به او تنها هزار دلار ارز می‌دهند. ما نمی‌توانیم جلوی سفر مردم به خارج از کشور را بگیریم.

  رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران همچنین درباره مذاکره با سازمان هواپیمایی درباره نرخ پروازها نیز گفت: ایرلاین‌ها اعلام کرده اند نرخی که اکنون ارائه می شود  واقعی نیست، بلکه نرخ واقعی بیشتر از آن است و می گویند حتی این نرخ کفاف دخل و خرج ایرلاین‌ها را نیز نمی دهد و معتقدند نرخ سفرهای هوایی در ایران در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار پایین است.

  رفیعی درباره اینکه شصتمین سالگرد تاسیس انجمن دفاتر مسافرتی از هفتم اسفندماه به هشتم اردیبهشت ماه ۹۷ موکول شد نیز گفت: نظر هیات مدیره بر این بود که در اسفندماه همه دفاتر و مسئولان دولتی برای ایام نوروز مشغول به کار هستند و نمی توانند در این مراسم حضور داشته باشند. ما نمی توانستیم از حضور نمایندگان مجلس نیز در این برنامه بی بهره باشیم، چون آنها درگیر بحث بودجه بودند به همین دلیل به هشتم اردیبهشت ماه در برج میلاد موکول شد.

  وی همچنین گفت: ۴۵۰ دفتر خدمات مسافرتی توسط بانوان اداره می شود و ما در انجمن کمیته بانوان را نیز تشکیل داده ایم.

]]>